Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Administrator Kategória: m-1liga
Uverejnené 25. február 2013 Prečítané: 1777x
Vytlačiť

Nitra-1V prvej lige sme si na víťaza základnej časti museli počkať až do posledného dvojkola. Prvú ligu napokon vyhrala rezerva extraligového Trenčína. Keďže B-čko do extraligy postúpiť nemohlo, sledovali sme, kto dostane priamu vstupenku do najvyššej súťaže.


Pred posledným dvojkolom nebolo ešte nič rozhodnuté. Nitra, Nižná a tak isto aj Lido Prírodovedec mali možnosť skončiť na prvom postupovom mieste. Nitra svoje dva posledné zápasy zvládla a tak s 34 bodmi skončila na druhom mieste o skóre za Trenčínom B. „Bolo to veľmi náročné, keďže si Žilina priniesla extraligových hráčov. Ale keďže sme vyhrávali 5:0 tak bolo jasné, kto je pán na ihrisku. Chlapci hrali zodpovedne, aj v útočnej aj v obrannej fáze prispeli k víťazstvu. Síce sme si to v druhej tretine trochu skomplikovali, ale nakoniec našou zodpovednou hrou sme to dali do úspešného konca zápasu, ale aj celkového konca celej sezóny," ohodnotil najdôležitejší zápas tréner Nitry Peter Satin proti žilinskému B-čku, ktorý bol praktický rozhodujúci. Nitra stretnutie vyhrala 8:6.

Hráči Nitry v celej sezóne vyhrali šestnásťkrát a na konte majú dve remízy a štyri prehry. „Pozitívnou vecou je, že chlapci mali počas celej sezóny obrovské nadšenie, bez ich nadšenia by sa nedalo nič spraviť. Je vidieť, že tento šport je ešte v plienkach a postupne získava na úrovni, získava svojich priaznivcov a nadšencov. Na druhej strane by som vytkol, že rozhodcovské zázemie je na amatérskej úrovni, klesá tým samozrejme aj kvalita súťaže. Aj systém, že sa hrá turnajovo nie je moc dobrý. Skoro vôbec sme nehrali doma, takže by sme mali potom možno aj viacej divákov a fanúšikov."
V prvej trojke napokon skončili dve extraligové B tímy. „To, že sme nevyhrali súťaž a prehrali sme ju viac menej, len kvôli skóre, tak je vidieť, že máme ešte veľké rezervy, ale každopádne je dobré, že extraligové B-ečka pôsobia. Keď si aj pozriete tabuľku, tak tam vidíte vyrovnanosť. Je to dobré, pre rast hráčov," pokračoval hlavný tréner Nitry.

Sú v Nitre už aj plány do novej extraligovej sezóny? „Do budúcna už mám všetko ujasnené, akurát moje pôsobenie pri tomto tíme nie je ešte dotiahnuté do konca, ale dúfam, že bude spokojnosť. Viem čo treba zlepšiť u chlapcov, viem čo by bolo dobré aby robili a aby to malo lepšiu systematickosť. Toto bola vyslovene amatérska záležitosť . Určite je na čom stavať, chlapci už extraligu hrali a aj sa tam opäť tešia. Trošku musíme dať našej hre nejakú hlavu a pätu a určite diváci, ktorí sa prídu pozrieť na tento šport nebudú ľutovať," pokračoval Satin.

Prvá liga teda skončila pre Nitru postupom do najvyššej súťaže a Nižná bude hrať baráž. Chystajú sa v meste pod Zoborom oslavy? „Určite budú aj nejaké oslavy. V Nitre je 10-te výročie florbalu, takže už teraz viem, že sa niečo pripravuje a popozývajú sa ľudia, ktorí boli činní počas 10-tich rokov, a myslím si, že to bude ozaj taká čerešnička na konci sezóny a určite to aj kolektív stmelí. Na záver rozhovoru by som, ale chcel poďakovať všetkým, či už realizačnému tímu, sponzorom priaznivcom a hlavne všetkým hráčom, ktorí stáli pri zisku postupovej miestenky," dodal na záver hlavný tréner Nitry Peter Satin.

Najbližšie kolo M1