Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Ľuboš Lorencovič Kategória: m-1liga
Uverejnené 07. marec 2013 Prečítané: 1516x
Vytlačiť

nizna-3I keď mužská prvá liga už skončila, jeden klub ešte čakajú najdôležitejšie zápasy v sezóne, a tým je baráž o postup do najvyššej súťaže. Nižná ukazovala hneď od začiatku  sezóny, že treba s nimi počítať, a tak sa aj stalo. Spovedali sme ich kapitána Mareka Ferianca. 

 

 

S akými ambíciami ste vstupovali do M1 ? Čakali ste, že ako nováčik sa hneď prebojujete do baráže ?

S tými najvyššími. Na Slovensku všetci vedia o našich úspechoch v mládežníckych kategóriach. Bolo načase, že sa konečne začalo robiť aj s mužmi. Našim cieľom bol jednoznačne postup. Takto z odstupom času, môžeme povedať, že prvý krok sme urobili. Ostáva ešte zvládnuť baráž o MEX.

Hneď v prvom zápase ste sa stretli s LIDOM, Vaším najväčším súperom o postup, ktorý sa nakoniec ukázal ako zlomový. Aký to bol zápas a uvedomovali ste si, že môže rozhodnúť?

Bol to zápas, na ktorý sme sa veľmi tešili, veď to bola naša premiéra v celoslovenskej súťaži. Do ligy sme vstupovali príliš sebavedomo. Bolo len dobre, že hneď prvý zápas nám ukázal, že to, akí sme dobrí, je čiste len náš pocit. V tom zápase sme dominovali a nakoniec aj vybojovali prvé body v súťaži pre seba.

 

Neskôr vyzerala Vaša forma sľubne, prvé body ste stratili až v piatom zápase so Záhorskou Bystricou, no následné víťazstvo nad Hurikánom potvrdilo Vaše kvality. Aké pocity prevládali v kabíne po tomto dvojkole ?

Bolo to asi jedno z najdôležitejších kôl. Pamätám si na to veľmi dobre. V prvej tretine zápasu so Záhorskou som sa zranil a zranenie ma na istú dobu odstavilo, do Bratislavy sme cestovali už tak značne oslabení. Bod so Záhorskou v konečnom dôsledku znamenal veľmi veľa, nakoľko sme ho dokázali vyťažiť z už prehratého zápasu. Zápas s Hurikánom patrí medzi moje najkrajšie spomienky počas sezóny, napriek tomu, že som nehral. Práve toto vybetonované, ale jednoznačné víťazstvo, dodalo tímu chémiu a urobilo už z parádnej partie perfektnú. Dovolím si tvrdiť, že práve tento zápas rozhodol, napriek tomu, že po ňom prišlo ešte mnoho ďalších zápasov. Dal nám morálnu silu, a tá je častokrát viac ako výkon na ihrisku.

Po čase prišli aj prehry, či už so Žilinou alebo Trenčínom. V čom boli tieto zápasy iné? Bolo cítiť rozdiel v hre "béčkových" celkov z najvyššej súťaže ?

V “ béčkach“ je podľa mňa najväčším problém súťaže toto: kým Žilina chodila všade čo najsilnejšia, tak Hurikán, ale najmä Trenčín, chodil tak ako im vyhovovalo. Trenčín je fantastický tím, osobne ho nemám veľmi rád, ale práve oni nám ukázali, ako sa hrá florbal, keď má niekto nejaký systém. Naša smola bola, že sme ho mali dvakrát v Trenčíne, a teda v plnej sile. Myslím si, že sme nesklamali ani proti nim a dovolím si tvrdiť, že vonku v zostave s akou chodil, by sme ho väčšinou zdolali.

Ako by si zhrnul sezónu? Ste spokojní s barážou? Pravdepodobný súper je Nová Dubnica, ako si veríte proti nim?

V sezóne boli aj okamihy, keď sme sa už nemohli spoliehať len sami na seba, musím uznať, že sme mali v podstate aj šťastie, že LIDO zakoplo. Osobne by som postup oveľa viac prial im ako Nitre. Spokojnosť teda je, ale len do určitej miery. Myslím si, že sme mali na to aby sme ju vyhrali, žiaľ systém ligy bol taký, aký bol a nakoniec sme radi aj za baráž. V nej, nech sa nám už postaví ktokoľvek, neprajníkov "naserieme", fanúšikov potešíme a postúpime. Čo ale bude v nasledujúcej sezóne, to teraz ešte sami nevieme. Každopádne právo štartovať v MEX si vybojujeme!!!

 

Najbližšie kolo M1