Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

Napísal: Ivana Repatá Kategória: mex
Uverejnené 28. marec 2013 Prečítané: 1386x

florbal-Trencin-ATU 002Pre ATU Košice, Bogdau Stupavu, Predator Sabinov a aj Dragons Bratislavu sa play-off definitívne končí a my Vám ponúkame ich posledné vyjadrenia v tejto sezóne.

ATU Košice - ŠK 1.FBC Trenčín 7:8 (2:4, 2:0, 3:4) - stav série 0:3

Patrik Pelegrin (ATU): Záchranárske práce o semifinále play-off sme odštartovali zle a prehrávali sme 0:2. Potom sa hra vyrovnala, ale hostia si dokázali udržať dvojgólový odstup celú prvú tretinu, 2:4. Druhá tretina patrila nám, a práve vtedy sme ukázali našu silu a vyrovnali sme, 4:4. Posledná tretina nás môže mrzieť z hľadiska disciplinovanosti, keďže zbytočné vylúčenia nás stáli akú takú šancu na zvrat v sérii. Trenčín odskočil, ale v závere pri hre 5 na 5 sme minútu pred koncom stiahli na jediný gól, ale bolo už neskoro. Skúsenosti a disciplinovanosť rozhodovali v záverečných fázach zápasov. Majstra sme v dvoch zápasoch potrápili dokonale, ale to nič nemení na fakte, že je koniec.“

FBK BOGDAU Stupava - VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava 5:8 (2:3, 2:2, 1:3) stav série 0:3

Martin Vilem (Stupava): „Pred nami bol domáci duel a ten sme chceli zvládnuť čo najlepšie. Už len kvôli tomu, že Hurikán viedol 2:0 na sériu. Druhý sôvod bol ukázať sa pred domácim publikom v čo najlepšom svetle. Zápas začal lepšie Hurikán, keď sa ujal dvojgólového vedenia. Záver tretiny bol v našej réžii. Druhá tretina bola veľmi vyrovnaná. Hral sa krásny florbal s akciami na obidvoch stranách. Divákom sa florbal veľmi páčil a dávali to aj najavo. Tretiu tretinu sme hrali z posledných síl, ale dávali sme do zápasu všetko. Už len kvôli pomysleniu, že je to zrejme posledný zápas sezóny Bohužiaľ, dostali sme dva rýchle góly a vyrovnanie sa nám dosť skomplikovalo. nevyužili sme dosť gólových šancí a Hurikán už v závere kontroloval hru, no myslím si, že sme ich celkom potrápili. Musím ešte podotknúť, že sa zase vyfarbili rozhodcovia, ktorí zápas nezvládli. Neodpískali fauly, ani priestupky na oboch stranách a potom to bolo nervóznejšie. Vysokoškolákom gratulujeme a v mene celého Bogdau držíme palce v semifinále a myslím si, že aj vo finále."

FbO Florko Košice - FBC Predátor Sabinov 4:3 (1:2,2:1,1:0)- stav série 3:2

Patrik Filipak (Sabinov): "Ťažko sa vyjadrovať k poslendému rozhodujúcemu zápasu, lebo to bol doslova cirkus zo strany rozhodcov. Bol to náročný zápas na psychiku asi pre obidve strany. Hralo opatrne a čakalo sa na chyby súpera. Celý čas sme spolu držali ako jeden tím. Podržala nás obrana a brankár, ktorý odchytal jeden zo svojich najlepších zápasov. Treba pochváliť a poďakovať aj našim fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť v hojnom počte a boli naším "šiestym hráčom v poli". Súper mal v tomto zápase viac šťastia ako my. Nevadí, taký je šport. Nemáme sa za čo hanbiť. Poriadne sme potrápili viacnásobného vicemajstra a klub, ktorý hráva florbal už asi desať rokov. Teraz nás čaká oddych a ďalšia sezóna, v ktorej ukážeme našu bojovnosť a dravosť naplno."

FbC Grasshoppers AC Uniza - ŠK Dragons Ružinov Bratislava 9:1(4:0, 2:1, 3:0)stav série: 3:1

Patrik Paulikovič (Dragons): "Pred dvojzápasom v Púchove sme si neprípušťali, že by sme mohli prehrať obe stretnutia, no realita bola iná. V prvom zápase sme síce ani raz neprehrávali, ale znovu sme sa nevedeli vysporiadať s napádaním domácich, vďaka ktorému sme ich vždy vrátili späť do zápasu. Zápas sme prehrali v predĺžení po strate loptičky v útoku. Zrejme ten gól rozhodol celú sériu, lebo to, čo sme prediedli v nedeľu, tak to bolá veľká hanba. Už v prvej tretine spravili s nami krátky proces, 4:0. Akurát v druhej tretine sme ich desať minút tlačili, ale dali sme z toho iba jeden gól, inak celý západ oni kontrolovali hru a k ničomu nás nepustili. Súperovi gratulujem k postupu, postúpili absolútne zaslúžene. Boli fyzicky a kondične úplne inde ako my a ich najlepší hráči vychytili solídnu formu. Pazderkovi a Venenymu sme za tie štyri zápasy asi ani raz nezobrali čistým spôsobom loptu a aj tí ich mladí chlapci si nás tam vodili. Keď mám zhodnotiť celú sezónu, tak na to v akých podmienkach a s akým kádrom disponujeme, tak to záverečné umiestnenie tomu napovedá. Dokonca, keď si pripomeniem posledné zápasy, či už s Grasshoppersom alebo Sabinovom, tak ani nemôžem uveriť, že sme po základnej časti skončili pred nimi. Prvýkrát v živote si nezahrám semifinále, ale nebudem nad tým plakať. Je to realita a pri tom, akým spôsobom sa u nás tento rok pracovalo a trénovalo, to asi tak má byť."