Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

Napísal: Ivana Repatá Kategória: mex
Uverejnené 05. apríl 2013 Prečítané: 1311x

foto-215-titulkaPravidelne Vám prinášame vyjadrenia hráčov k jednotlivým zápasom mužskej extraligy. Dnes hodnotia Pazděrka, Blaško, Mandinec a Dubovický.

VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA 11:1 (6:0, 3:0, 2:1) - stav série 1:1

Jiří Pazděrka (Žilina): "Cez víkend sme odohrali dva zápasy s najlepším tímom na Slovensku a naším cieľom bolo urvat minimálne jedno víťazstvo. V sobotu sme na súpera vleteli a už v prvej tretine sa nám podarilo dát gól a išli sme do vedenia. Síce po prvej tretine svietil na časomiere stav 1:1, ale do druhé tretiny sme vstúpili aktívnejší a Hurikán sme zaskočili dvoma gólmi. Hurikán si na nás lámal zuby, dobre sme dostupovali strelcov a ich krížne nahrávky sme buď blokovali a alebo šli vzduchom. V poslední tretine sme v presilovkách rozhodli a hráči Hurikánu už jen kozmeticky upravili. Cesta domov bola super, ale to sme netušili, čo sa stane v nedeľu.

V nedeľu sme stávali do zasneženej krajiny. Cesta bola hrozná a dlhá. Potom, čo sme konečne dorazili do Bratislavy sme netušili, že to najhoršie počasie ešte nastane. K nedeľnému zápasu sa nedá veľa povedať. Hurikán bol lepší vo všetkých smeroch a ísť za stavu 0-6 do šatne po prvej tretine bolo hrozné. V polovine zápasu už to bolo 0-9 a zápas sa dohrával. Po nedeľnom zápase sa musíme rýchlo spamätať a pripraviť sa na víkend, kde chceme Hurikánu doma pripraviť peklo."

ŠK 1. FBC Trenčín – FbO Florko Košice 8:7 (2:1, 4:3, 2:3) - stav série 2:0

Lukáš Blaško (Florko KE) – „Trenčín dal v oboch zápasoch viac gólov ako my, preto vedie 2:0. Doplatili sme na nevyužívanie šancí, ktoré sme si dokázali vypracovať. Verím, že doma začneme strieľať góly a vrátime sa do Trenčína na rozhodujúci zápas.“

Lukáš Mandinec (Trenčín): „Takže prvý zápas sme boli plní očakávania čo nás čaká, keďže Florko malo veľmi zaujímavú sériu so Sabinovom a postúpilo až po piatom zápase a začalo sa veľmi opatrne možno aj ustráchane, keď sme dostali rýchly gól. Keďže nám chýbali hráči ako náš kapitán Kovalčík a Juraj Lamacka, do tempa a hlavne v hlavách sme si museli upratať veľmi rýchlo, keďže sme ich nechceli sklamať. Hralo sa dosť tvrdo, ale keďže zväz urobil konečne zaujímavý krok a pískali českí rozhodcovia, tak sa podľa môjho názoru hralo všetko podľa pravidiel. S Florkom bolo ťažko držať krok, malo veľa šancí, ale skôr sa časom ukázalo to, že máme lepšiu kondičku a určite aj lepšiu koncovku.“

A máme pre Vás ešte jedno vyjadrenie z baráže 1.ligy.

Nová Dubnica- Nižná 7:8

Jakub Dubovický (Nová Dubnica): "Vedeli sme, že nás čaká séria s veľmi ťažkým súperom, a to sa aj potvrdilo. Do zápasu sme šli s jasným cieľom, a to vyhrať tento zápas. Hra sa prelínala s jednej strany na druhú a nevynechával sa ani jeden súboj. Prvé dve tretiny sme mali pod kontrolou, aj keď Nižná mala veľmi veľa šancí, ale všetko skončilo na veľmi dobre chytajúcom brankárovi. Do poslednej tretiny sme šli za stavu 4:2, ale prestalo sa nám dariť, mysleli sme si, že ten zápas už máme vyhratý, ale opak bol pravdou. Nižná dala v tretej tretine päť gólov za sebou a zrazu vyhrávali. A výsledok si udržali, aj keď v power-play sme dali tri góly."