Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Administrator Kategória: mex
Uverejnené 11. apríl 2013 Prečítané: 1744x
Vytlačiť

NovaDubnicaŠK Victory Stars Nová Dubnica skončila po základnej časti na jedenástom mieste práve s jedenástimi bodmi. Tím počas celého ročníka nazbieral päť výhier a jednu remízu. Práve toto umiestnenie znamenalo, že si Dubnica zahrá s druhým celkom z prvej ligy baráž o mužskú extraligu.


Odhodlaná Nižná chcela postúpiť do najvyššej súťaže a po prvých dvoch stretnutiach, ktoré sa odohrali na palubovke v Dubnici, bol stav série nerozhodný 1:1. Séria sa následne sťahovala do Tvrdošína. Aj napriek veľkej snahe domácich postúpiť do najvyššej súťaže, nezvládli hráči Nižnej vyhrať ani jedno domáce stretnutie. Dubnica, aj napriek nie veľmi presvedčivým výkonom v extralige, dokázala zúročiť skúsenosti z najvyššej súťaže a ukončila sériu 1:3 na hosťujúcej palubovke.

 

Sériu na hosťujúcej palubovke hodnotí hráč Novej Dubnice Dominik Žilka.
"V prvom zápase sme nastúpili na palubovku v Tvrdošíne s jasným cieľom zvíťaziť. Vedeli sme, že ak sa nám to nepodarí dnes, tak v nedeľu už len ťažko budeme obracať stav série. Avšak do zápasu sme išli s pokorou a vedomím toho, že sa nám už jeden zápas podarilo zbytočnými chybami stratiť. Celý priebeh bol vyrovnaný, snáď až na nevyrovnaný výkon rozhodcov, ktorí hru nechávali v maličkej hale zájsť až do extrémov, a tak sme nemali ďaleko od incidentu z Nemšovej. Súper bol nebezpečný, ale s trochou šťastia v zakončení a dobre postavenou bránou sa nám podarilo vstúpiť do tretej tretiny za vyrovnaného stavu. V šatni sme si povedali, že sa treba vyvarovať našich chýb v tretej tretine. Bolo nám jasné, že náš starší káder na súpera nemôže kondične stačiť, ale obetavou hrou sme udržali nerozhodný stav. V závere sa prejavili naše extraligové skúsenosti, keď sme si správne všimli súperovu nepovolenú výstroj a z presilovky sme skórovali. V závere sa súper ešte snažil o zvrat, ale ten sme my už nepripustili, a tak sme tento dôležitý zápas dotiahli do víťazného konca.
V druhom stretnutí bolo jasné, že domácim pôjde o všetko. V hale bola tentokrát ešte lepšia kulisa, ktorá ich hnala dopredu. Neboli to však diváci, ktorí boli šiestym hráčom Nižnej v poli, ale, a to hovorím nerád, boli to rozhodcovia. Nie je správne kritizovať počas zápasu výkony rozhodcov alebo sa na ne vyhovárať, avšak to, čo predviedli, bola fraška. Nám bolo jasné, že potom ako sme vytiahli pred koncom prvého zápasu eso v podobe nepovolenej výstroje, bude Nižná chcieť v nedeľu uspieť, a to za každých okolností. Toto som však nečakal. Ak chceme, aby sa na našich palubovkách hral florbal na úrovni, tak musíme takéto veci kontrolovať a trestať. Každý nezaujatý divák v hale si určite spravil svoj názor. Neustále vylučovanie našich hráčov. Súperove tvrdé ataky pri mantineloch, od ktorých boli steny vzdialené asi pol metra. Nič z tohto rozhodca nevidel. Súper nám doslova osekával brankára a hra sa ani neprerušila. Kapitán Nižnej stále v rozhovore s rozhodcom. Myslím, že takéto incidenty by sa nemali stávať. Po tom, čo videli fanúšikovia v hale, si myslím, že na florbal svoje deti isto nedajú. Určite nie preto, aby ich dieťa chodilo domov so zlámanými rukami a nohami. Jediné, čo na zápase bolo florbalové, boli góly a nasadenie. Súper sa snažil všetkými spôsobmi, ale aj tak ich dal menej. Myslím, že hlavne v obrane sme podávali lepší výkon, a tak aj napriek rozličným podmienkam pre oba tímy sme zvíťazili. O to viac ma teší táto výhra. Neteší ma však to, ako sa k florbalu pristupuje, a čo všetko je niekto schopný spraviť pre víťazstvo. Myslím, že v prvom rade by sme sa mali pri športe zabaviť a nie zraniť."

Výsledky celej barážovej série
1. zápas:
ŠK Victory Stars Nová Dubnica - TJA - FbO Nižná 7:8 (2:1, 2:1, 3:6) stav série 0:1
2.zápas
ŠK Victory Stars Nová Dubnica - TJA - FbO Nižná 8:3 (4:0, 3:2, 1:1) stav série 1:1
3. zápas
TJA - FbO Nižná – ŠK Victory Stars Nová Dubnica 6:7 (3:3,2:2,1:2), stav série: 1:2
4. zápas
TJA - FbO Nižná – ŠK Victory Stars Nová Dubnica 3:5 (1:1,0:3,2:1), stav série: 1:3

Najbližšie kolo MEX