Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Ivana Repatá Kategória: mex
Uverejnené 14. apríl 2013 Prečítané: 1409x
Vytlačiť

Foto-51051V nedeľu 14.4.2013 sa odohralo druhé finálové stretnutie mužskej extraligy. Trenčín si jednoznačne poradil so Žilinou, keď vyhral vysoko 8:2.

 

ŠK 1.FBC Trenčín - FBC Grasshoppers AC UNIZA 8:2 (4:1, 3:0, 1:1), stav série 2:0

 

 

Zostavy:
ŠK 1.FBC Trenčín: Meszároš – Zeliezka, Heleš, Kiačik, Kovalčík, Ondrášik, Pavol Heleš, Straka, Klapita, Lajčiak, Bulko, Mitucha, Vráblec, Lamačka, Bielik, Mateják, Mandinec, Machara
FBC Grasshoppers AC UNIZA: Turiak, Sak – Veneny (C), Kvasnica, Baránek, Ladňák, Pazderka, Radil, Trunek, Galovič, Novák, Ondrejmiška, Baďura, Masarovič, Hrín, Balko, Hruška, Grlický

 

Góly a asistencie: 1. Heleš (bez asistencie), 2. Kiačik (bez asistencie), 15. Zeliezka (Kiačik), 17. Heleš (Heleš), 21. Zeliezka (Kiačik), 23. Heleš (Kovalčík), 28. Kiačik (Ondrášik), 57. Bulko (bez asistencie) – 5. Pazderka (Novák), 44. Radil (Ladňák)


Ako favoriti nastúpili do stretnutia hráči Trenčína, keďže v predchádzajúcom zápase zdolali Žilinu vysoko v pomere 7:2. Strelcom prvého gólu bol Peter Heleš, ktorý nahodil loptičku na bránu a jeden z hostí ju zrazil do vlastnej brány, 1:0. Trenčania začali dobre už od úvodu zápasu, keď ďalší gól pridal Kiačik, 2:0. V piatej minúte odpovedala Žilina gólom Jiřího Pazderku, 2:1. Po vynikajúcej akcii potiahol Zeliezka loptičku, vymenil si ju na jeden dotyk s Kiačkom a zakončil do prázdnej brány, 3:1. Pár minút pred koncom prvej tretiny zvýšil skóre na 4:1 Pavol Heleš. Žilinčania sa ešte pokúšali tlačiť, ale gól nepadol. V prvej tretine boli dynamickejší domáci hráči.

Začiatok druhej tretiny otvoril Roman Zeliezka, ktorý prekonal Turiana a zvýšil na 5:1. V 28. minúte Martin Kiačik zvýšil vedenie Trenčína na 6:1. Po tomto góle sa hostia rozhodli vymeniť brankára Turiana a miesto neho sa do brány postavil Peter Sák. V druhej tretine si domáci zvýšili svoje vedenie, Žilinčania prevažne viac hrali v defenzíve, šance si vytvorili až pred koncom tretiny.

V tretej tretine postavil Trenčín veľmi dobrú obranu, cez ktorú sa Žilinčanom nedarilo preniknúť, ale v 44. minúte znižoval Radil, 7:2. Tento gól ich nenakopol, naopak, na žilinskej strane sa začali hromadiť chyby. Domáci sa nehrnuli do ofenzívy. V 52. minúte hostia druhýkrát vymenili brankára, hoci Sák neinkasoval. Miroslav Kružeľ bol však prekonaný Marekom Bulkom, 8:2. Pred koncom zápasu hostia síce mali na svojich hokejkách loptičku, ale do väčšej šance sa im nedarilo preniknúť. Konečný stav stretnutia je 8:2 pre hráčov Trenčína, ktorí už po druhýkrát potvrdili post favorita a zvýšili sériu na 2:0 vo svoj prospech.

Najbližšie kolo MEX