Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

Napísal: Administrator Kategória: mex
Uverejnené 15. apríl 2013 Prečítané: 1573x

Florbal-Trecin-Zilina-finale-web 001Žilinčania na horúcej trenčianskej palubovke nedokázali prekvapiť favorita. Vynikajúca atmosféra, zaplnená hala a kvalitný florbal s jasným víťazstvom domáceho celku. Aj takto by sa dali zhodnotiť prvé dva finálové zápasy v Trenčíne.

Grasshoppers postupoval do vyraďovacích súbojov z piateho miesta a do finále sa prebojovali, keď vyradili veľkého kandidáta na majstrovský titul - Hurikán Bratislava. Trenčín naopak z druhej pozície potvrdil rolu favorita a dostal sa do finále, kde je jeho zámerom obhájiť majstrovský titul.

ŠK 1.FBC Trenčín - FBC Grasshoppers AC UNIZA 7:2 (0:0, 2:2, 5:0) - stav série 1:0
ŠK 1.FBC Trenčín - FBC Grasshoppers AC UNIZA 8:2 (4:1, 3:0, 1:1), stav série 2:0

Žilina hrala vyrovnaný florbal s veľkým favoritom iba prvé dve tretiny prvého zápasu, keď bolo priebežne 2:2. Trenčín, ale žiadne zaváhanie nedopustil a piatimi gólmi vyhral jednoznačne 7:2. V druhom stretnutí sa zverenci trénera Ságu ujali vedenia hneď v prvej tretine a za vynikajúcej atmosféry jednoznačne na palubovke dominovali.

Miroslav Sága (ŠK 1.FBC Trenčín): "Oba zápasy potvrdili úroveň finálových zápasov play-off. Žilina porazila v semifinále Hurikán Bratislava, čím potvrdila svoju kvalitu. My sme sa na nich zodpovedne pripravili. Prvý zápas sme zvládli v záverečnej tretine, kde sme sa presadili strelecky. Už od úvodu tohto zápasu sme mali gólové šance, ktoré sme nepremenili, súper vyrovnal aj po našich chybách na 2:2, ale v tretej tretine sme pridali na dôraze, na pohybe, na nasadení. V poslednej tretine, aj po premiešaní hráčov v zostave a určitých zmenách sme pritvrdili a vyhrali 5:0. Čiže ten prvý zápas bola spokojnosť. Dnes sme nastupovali s cieľom jednoznačne zvíťaziť, tomu sme podriadili aj disciplínu a  taktiku. Trošku sme tiež pomenili zostavu, ale každý hráč, ktorý nastúpil nechal na ihrisku čo vie. Dali sme rýchle góly. Súper sa snažil stále dostať do zápasu, neboli odovzdaným súperom, treba im pogratulovať k výkonu. V Žiline to určite nebude jednoduché, musíme sa nato zodpovedne pripraviť. Momentálne je to 2:0, ale potrebujeme vyhrať ešte jeden zápas, ktorý je vždy najťažší. Takže verím, že sa aj s hráčmi zodpovedne pripravíme a splníme ten cieľ, ktorý sme si dali pred začiatkom sezóny."

Matej Novák (Grasshoppers AC UNIZA): "Pre nás iba postup do finále je obrovský úspech. Ani jeden z hráčov sa ešte nikdy nedostal takto vysoko, ani nie do semifinále, nieto ešte finále. Je to pre nás obrovská škola, čerpáme skúsenosti. Trenčín je vo veľmi dobrej forme, tí chalani už hrajú nejaké 3,4 finále odohrali pohár majstrov. Tam rozhodujú skúsenosti, forma a všetko. My len dúfame, že si naberieme do budúcnosti, lebo prechádzame s prestavbou kádra a je to proste pre nás veľká škola. My sme v podstate teraz na tom tak isto ako pred prvým zápasom, lebo vtedy sme si povedali, že ak chceme byť majstri, musíme aj tak tri zápasy vyhrať. Je jedno, či vyhráme prvý, druhý alebo tretí, štvrtý, piaty zápas. A samozrejme Trenčínu to nedarujeme zadarmo, dúfam, že nám domáce prostredie bude priať. Určite sa o to porveme a necháme tam všetky svoje možné sily a keď sa podarí, tak budeme šťastní. V prvom zápase sme hrali najskôr vyrovnane, no potom im tam padli góly na 3:2, potom 4:2 a museli sme otvoriť hru, vždycky je to také bohužiaľ riskantné. Výsledok 7:2 nie je až taký veľký rozdiel, keďže posledné dva góly sme dostali do prázdnej brány, ale je treba uznať, že Trenčín predviedol lepšiu hru ako my. My sme ešte skôr defenzívne zameraný tím, čiže muselo sa to prejaviť. Možno, keby sme hrali dopredu jednoduchšie, ale myslím si, že sú to proste dva rôzne štýly hry a včera aj dnes bol Trenčín, v tých rozhodujúcich situáciach, lepším tímom."