3 Russia 2
4 Canada 0

Napísal: Administrator Kategória: 9th WFC Men´s 2012
Uverejnené 05. december 2012 Prečítané: 1169x

sing-slo-1Vo Švajčiarsku čakalo našich reprezentantov posledný zápas v A skupine. Pred zápasom nebolo o ničom rozhodnuté, a tak nás čakal snáď najdôležitejší zápas na šampionáte.

Singapur – Slovensko 2:13 (1:5, 1:4, 0:3), góly: 7. Cheong (Ramadhan), 38. Marican - 6. Purc (Zemen), 9. Komačka (Řezanina), 13. Matejka (Lajčiak), 13. Komačka (Řezanina), 14. Pe.Heleš (Řezanina), 21. Řezanina (Pe. Heleš), 31. Řezanina (Komačka), 32. Pe.Heleš (Gál), 35. Komačka (Řezanina), 46. Gál (Pe.Heleš), 50. Řezanina (Komačka), 53. Matejka (Galovič)
Zostava SR: Adam Kalčok, Daniel Baránek, Filip Žák, Gabriel Mészáros, Ján Purc, Jozef Velčický, Juraj Matejka, Ladislav Gál, Lukáš Blaško, Lukáš Lajčiak, Lukáš Řezanina, Marek Bulko, Marián Galovič, Marián Zemen, Martin Petróci, Pavol Heleš, Peter Heleš, Peter Klapita, Peter Šobich, Václav Komačka

Posledné vystúpenie našich reprezentantov začalo opatrne. Oba celky sa prvé minúty len oťukávali a čakalo sa na výraznejšie šance. Skóre Slovensko otvorilo v 6.minúte, keď Ján Purc po peknej akcii prekonal brankára Singapuru. Naša radosť z vedenia v zápase však trvala len jednu minútu, keď vzápätí na druhej strane udrel Cheong a bolo vyrovnané. Dôležité bolo, že zverenci trénera Holovku nezostali zaskočení a pokračovali v aktívnej hre. Tá priniesla ovocie v 9.minúte, keď Řezanina nahrával Komačkovi a ten opäť naklonil misky váh na našu stranu. Gólová šnúra Slovenska prišla v 13.minúte, keď najprv Matejka, vzápätí opäť Komačka a o minútu Peter Heleš zvýšili náskok Slovenska už na 5:1.

V druhej tretine začala slovenská reprezentácia vynikajúco, keď už v 21.minúte Lukáš Řezanina zvyšoval náskok na 6:1. Singapur potom zlepšil obranu a naši chalani sa nevedeli strelecky presadiť. Tento gólový útlm na strane Slovenska trval asi desať minút. V 31.minúte aktívny Řezanina opäť zavelil do útoku. O minútu Peter Heleš a v 35.minúte Václav Komačka zvyšoval na 1:9. V závere druhej časti prišiel faul a rozhodca nariadil trestné strieľanie Singapuru. Enrico Marican to spravil vynikajúco a znižoval na 2:9.

V tretej časti, ak chceli naši reprezentanti pomýšľať na postup do prvej osmičky, museli pridať ešte viac gólov. Singapur však podával dobrú obrannú hru. V 46.minúte Ladislav Gál po peknej akcii zvyšoval na 2:11. Slovenskí priaznivci čakali opäť gólovú šnúru, ale obrana hostí na čele s brankárom Kai Xiang Yeo boli proti. Ten inkasoval v zápase už iba dvakrát. V 50.minúte vynikajúco hrajúci Řezanina a v 53.minúte stanovil na konečných 2:13 Juraj Matejka.
Slovenská reprezentácia tak napokon získala prvý dvojbodový zisk na turnaji. Toto víťazstvo však nebude mať tú správnu chuť, nakoľko ani vysoké skóre 2:13 nebude možno stačiť na postup do štvrťfinále. O všetkom rozhodne zápas medzi Švajčiarskom a Estónskom.

Hviezdou zápasu bol vyhlásený zaslúžene Lukáš Řezanina, ktorý zaznamenal tri góly a štyri asistencie. Ako to vyzerá v tabuľke si môžete pozrieť TU.