3 Russia 2
4 Canada 0

Napísal: Administrator Kategória: 9th WFC Men´s 2012
Uverejnené 06. december 2012 Prečítané: 1027x

postup-do-stvrtPre Slovensko dlho očakávaný zápas medzi Švajčiarskom a Estónskom začal takmer s dvojhodinovým meškaním, ale o to väčšiu radosť nám spôsobil výsledok. Domáca reprezentácia porazila Estónsko 14:3, a tým pádom pomohla našim chalanom preskočiť v tabuľke o skóre práve tohto súpera.

Domáci tím, ale nezačal zápas dobre. Už v 2.minúte prehrával z hokejky Markusa 0:1. Radosť Estónska trvala ani nie jednu minútu a bolo vyrovnané. Domáci čoraz viac preberali kontrolu nad zápasom a postupne zvyšovali svoje skóre.
Naša reprezentácia si nenechala tento zápas ujsť a vo veľkej miere pomohla Švajčiarom k výhre, no tentokrát v role „šiesteho hráča". Zverenci trénera Holovku vytvárali vynikajúcu atmosféru a ťahali domáci celok k víťazstvu. To, že Švajčiarom fandia nielen domáci, si všimol aj kameraman z živého vysielania na youtube.com a viackrát v prestrihoch sme mali možnosť vidieť našich reprezentantov.
Švajčiarsko napokon porazilo Estónsko vysoko 14:3. Pred zápasom sme mali práve s Estóncami vyrovnané skóre, a keďže Slovensko prehralo s domácim celkom „iba" 8:4 znamená to, že sme skončili v skupine na druhom mieste a čaká nás teda postup do štvrťfinálových bojov.
„Sú to fantastické pocity. Sme tu prvýkrát a hneď sme postúpili zo skupiny. Myslím si, že takú atmosféru, akú sme dnes spôsobili, tu ešte nezažili. Bolí ma hrdlo a vôbec nemôžem ani rozprávať," uviedol kapitán reprezentácie Juraj Matejka pre SZFB. V štvrťfinále narazíme naozaj na prestížneho súpera. Vo štvrtok 6.decembra nás čaká v mikulášskej čižme Švédsko. „Zahráme si proti najlepším hráčom sveta a pokúsime sa im streliť dáky ten gólik," pokračoval pre oficiálnu stránku zväzu Matejka.
„V túto chvíľu niet čo dodať. Sme radi, že sme vo štvrťfinále. Užívame postupu, čo je pre slovenský florbal historický úspech. V tejto chvíli naozaj neriešim zápas so Švédskom. Do poslednej chvíle sme nič nechceli predbehnúť a čakali sme ako dopadne zápas Estónsko vs. Švajčiarsko," vyjadril sa aj hlavný tréner Ján Holovka.

Konečné poradie v základných skupinách nájdete TU.

Zápasy vo vyraďovacom pavúkovi nájdete TU.

zdroj: szfb.sk, Foto: facebook.com, youtube.com, IFF live