4 Canada 0

Napísal: Administrator Kategória: 9th WFC Men´s 2012
Uverejnené 07. december 2012 Prečítané: 1606x

lotysko-srLotyšsko – Slovensko 6:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Góly: 13. Peter Šobich (J. Purc), 55. Lukaš Řezanina (M. Zemen) - 24. Jānis Rajeckis (A. Juškēvičs), 30. Artis Raitums (J. Jansons), 31. vlastný SVK, 31. Henrijs Uzraugs (A. Rajeckis), 54. Mihails Kostusevs (M. Krūmiņš), 59. Artis Raitums (Janis Jansons)

Zostava Slovensko: Gabriel Mészáros, Adam Kalčok, Marek Bulko, Václav Komačka, Ladislav Gál, Lukáš Řezanina, Peter Heleš, Peter Klapita, Pavol Heleš, Juraj Matejka, Lukáš Lajčiak, Marián Zemen, Jozef Velčický, Lukáš Blaško Ján Purc, Martin Petróci, Peter Šobich, Daniel Baránek, , Marián Galovič, Filip Žák,
V zápase o konečné umiestnenie sme narazili na víťaza C skupiny Lotyšsko. Úvod zápasu patril určite slovenským reprezentantom, keď sme sa vedeli dostať do pekných gólových šancí. Hneď prvú nevyužil Peter Šobich, ale v 13.minúte sme predsa otvárali skóre a práve Šobich prekonal lotyšského brankára. Po prvej tretine sme viedli 0:1. V druhej časti prišiel dokonalý obrat na strane Lotyšska. Slovensko ešte síce strelilo gól, ale ten nebol uznaný pre vysokú hokejku. V 24. minúte Rajeckis po peknej akcii vyrovnával. Veľké chvíle prišli v 30.minúte, keď Lotyši sériou troch gólov prakticky rozhodli o zápase. K tomu sa podaril jeden vlastný gól na strane Slovenska a pred treťou časťou svietil stav 4:1. V poslednej tretine, v 54.minúte, Kostusevs zvyšoval už na 5:1. Slovenská nádej svitla o minútu, keď Lukáš Řezanina dokázal peknou strelou znížiť. Následný tlak, ale z našej strany neprišiel, keďže sme boli opäť dvakrát na trestnej ľavici. Výsledok uzavrel v 59. minúte Raitums. Lotyšsko teda porazilo Slovensko pomerne presvedčivo 6:2. A keďže Česká republika prehrala s Nórskom 5:4 na nájazdy, zajtra o konečnú piatu priečku sa stretnú dvaja víťazi – Lotyšsko a Nórsko. Ak vyhrajú práve hráči, ktorí nás zdolali, sme na siedmej priečke, ak vyhrá Nórsko, sme v konečnom umiestnení na ôsmom mieste.
Jan Holovka (tréner reprezentácie SR): „Ja som určite s výsledkom spokojný. Je pravda, že to mohlo byť lepšie, ale keby nám to niekto povedal pred turnajom, že skončíme siedmy, tak mu neveríme. Je pravda, že sme mohli byť i piaty, či šiesty. Samozrejme, že s jedlom rastie chuť, ale musíme si priznať, že Lotyši boli lepší, i keď tá hra nebola úplne tak dobrá, aby nás prevýšili."

Juraj Matejka (kapitán reprezentácie SR): „Dnešný zápas bol o niečo slabší, asi z toho dôvodu, že sme boli unavení. Mali sme veľa zápasov v nohách, čo mali samozrejme aj oni, ale prejavilo sa to v stretnutí. Herne sme neboli slabší, ale jednoducho sme nepremieňali šance, vyskytli sa chyby a súper ich trestal."

Zdroj, foto: szfb.sk