3 Russia 2
4 Canada 0

Napísal: Administrator Kategória: 9th WFC Men´s 2012
Uverejnené 09. december 2012 Prečítané: 1704x

svedi-msMajstrovstvá sveta skončili a my sme spoznali nového majstra sveta. Švédi zasadli na florbalový trón po naozaj vynikajúcom výkone počas celého šampionátu, ktorý zaknihovali vysokým víťazstvom nad Fínskom vo finále.

Fínsko - Švédsko 5: 11(0:3, 1:6, 4:2), góly: 39. Kukkola (Mika Kohonen), 41. Tiitu (Forsten), 42. Kapanen (Kukkola), 54. Mikko Kohonen (Kapanen), 60. Kukkola (Mikko Kohonen) – 1. Kim Nilsson (K-J Nilsson), 17. Malmström (Kim Nilsson), 19. Malmström (Kim Nilsson), 23. Nilsberth (A. Karlsson), 26. M. Samuelsson (Enström), 26. Nordgren (Kanebjörk), 29. M. Samuelsson (Quist), 31. Sundstedt (Kanebjörk), 32. Kim Nilsson (Aman), 43. Enström (Stenberg), 53. Stenberg (Kanebjörk). Počet divákov: 10 518

Majstrovstvá sveta skončili a my sme spoznali nového majstra sveta. Švédi zasadli na florbalový trón po naozaj vynikajúcom výkone počas celého šampionátu, ktorý zaknihovali vysokým víťazstvom nad Fínskom vo finále.

Švédsko odplatilo svojmu rivalovi posledné dva finálové zápasy, ktoré Fíni zakaždým vyhrali. Tentokrát však odišli hráči z Fínska naozaj s veľkou prehrou. Gólovo sa Fíni chytili až v druhej tretine, ale to už bol stav 1:9 pre Švédov. Poslednú tretinu síce strieborný tím vyhral na góly, ale celkové skóre hovorí jasnou rečou. Švédsko je novým majstrom sveta vo florbale mužov 2012.

Zápas o tretie miesto: Švajčiarsko– Nemecko 8:0 (3:0, 3:0, 2:0), Góly: 17., 36. a 39. Engel, 30. a 47.Hofbauer, 2. Bill, 2. Bichsel, 51. Stucki. Počet divákov: 10 518

Podobne skončilo aj stretnutie o tretie miesto. Domáci Švajčiari nedali Nemcom žiadnu šancu a po kvalitnom výkone ich zdolali 8:0. Nemecko, ale určite nemôže smútiť, konečné štvrté miesto je pre nich určite dobrým výsledkom. Švajčiarsko má z deviatich majstrovstiev sveta šiestu medailu a bronzová z domáceho šampionátu je už piata v tejto farbe.

Konečné poradie ostatných tímov sme už zverejnili v článku "Slovensko definitívne na svetovom šampionáte na ôsmom mieste."