3 Russia 2
4 Canada 0

Napísal: Ivana Repatá Kategória: Reprezentácia
Uverejnené 06. december 2014 Prečítané: 685x

ABC2b67a6 slovenska vlajka2Slováci v prvom zápase na Majstrovstvách sveta úspešní! Vysoko zdolali Japonsko a pripísali si povinné body.

Slovensko - Japonsko 9:4 (3:1, 2:2, 4:1)

14. Řezanina (Novák), 16. Koščo (Kubovič), 16. Gál (Řezanina), 25. Gál (Ujhélyi), 27. Grlický (Kubovič), 42. Pelegrín (Komínek), 45. Kubovič (Gál), 46. Řezanina (Komačka), 58. Komínek (Zeliezka) – 10. Matsuba (Hihuchi), 28. Matsuba (Ueda), 38. Kuraba, 60. Hirokawa (Ueda)

Zostavy:

Slovensko: Kalčok (Turek) – Komačka, Novák, Bulko, Joscák, Koščo, Šefčík, Hriň – Ujhélyi, Rezanina, Gál – Pelegrín, Zeliezka, Komínek – Kubovič, Grlický, Halás – Konečný, Petróci

Japonsko: Hihuchi (Yagyu) – Kimura, Shiba, Tsudome, Yamashita, Watabe, Terada – Akagami, Kurata, Masuura – Matsuba, Hirokawa, Ueda – Iwasaki, Kurabab, Shimada – Nishii, Ishikawa, Kano.

Na začiatku zápasu mali prevahu v hre Slováci, ale nedokázali sa dostať do zakončenia. V 10. minúte vyhodil japonský brankár Hihuchi dlhú loptičku Matsubovi, ktorý sa dostal do breaku a prekonal nášho brankára. Na japonskej strane zavládla radosť.

V 14. minúte bol autorom gólu Lukáš Řezanina a Slovensko vyrovnalo na 1:1. Ďalšie dva góly prišli v 16. minúte. Strela Mareka Košča prekonala brankára Hihuchiho. O 21 sekúnd na to si pred bránkovisko nabehol Ladislav Gál a zvýšil na 3:1.

Na konci tretiny sa zvyšoval tlak Slovenska.

Aj na začiatku druhej tretiny začali slovenskí hráči tlačiť na Japoncov. Brankár Kalčok podržal tím, keď chytil nebezpečnú strelu. V 25. minúte Ladislav Gál skóroval a zvýšil náskok Slovenka na 4:1. V 27. minúte Kubovič nedokázal prekonať Hihuchima, ale Grlickému sa to podarilo. Slovensko vyhrávalo 5:1. Japonci začali napádať našich hráčov na slovenskej polovici ihriska. V 28. minúte Slováci inkasovali. Matsuba druhýkrát v zápase prekonal nášho brankára. V 38. minúte vytvoril Karaba samostatnú rýchlu akciu a skóroval. Japonci po tomto góle ožili.

V tretej tretine Komínek, po rozohrávke našich, našiel pred bránou Pelegrína, a ten strelou pod brvno zvýšil náskok na 6:3. Potom už nastal gólový kolotoč Slovenska. V 45. minúte Kubovič ľahko prekonal japonskú obranu - 7:3. O pár minút skóroval aj Řezanina. V 48. minúte zvýšil na 9:3 Komínek. V poslednej minúte Japonci skorigovali stav stretnutia na konečných 9:4 pre Slovensko.

Najbližší zápas našich reprezentantov čaká v pondelok s Kóreou.