3 Russia 2
4 Canada 0

Napísal: Ivana Repatá Kategória: Reprezentácia
Uverejnené 08. december 2014 Prečítané: 688x

ABC2b67a6 slovenska vlajka2Ďalšie body na Majstrovstvách sveta pre Slovensko. V dnešnom zápase naši hráči nedali Kórei žiadnu šancu a s prehľadom vysoko zvíťazili.

Slovensko - Kórea 15:2 (5:1, 4:1, 6:0)

12. Komínek (Bulko), 12. Kubovič (Halás), 12. Komačka (Gál), 18. Komínek (Pelegrín), 20. Řezanina (Hrín), 30. Komačka (Gál), 31. Joščák (Zeliezka), 35. Joščák (Komínek), 38. Kubovič (Grlický), 41. Joščák (Řezanina), 44. Gál (Řezanina), 53. Novák, 58. Konečný (Petróci), 59. Koščo (Grlický), 60. Komínek (Pelegrín) – 7. JunOh Lee (KwangHwan Yeon), 39. JongSuk Shin (BaekHee Lee)

Zostavy:

Slovensko: Turek(Kalčok) – Pelegrín, Komínek, Zeliezka, Bulko, Joščák – Kubovič, Halás, Koščo, Grlický, Šefčík – Ujhelyi, Gál, Řezanina, Hrín, Komačka – Konečný, Petróci, Novák.

Južná Kórea: DooSun Park(YoungJune Lee) – KiWung Lee, JooHyung Kim, JongSuk Shin, KwangHwan Yeon, SungYeon Song – BaekHee Lee, JunOh Lee, JooYeop Kim, SangKi Kim, JongHyun Park – HyunWoo Lee, SeungHo Kim, JaeHee Kim, GiHyun Park, KyoungHoon Seo – HanSol Bae, Jun Yeo.

V 6. minúte fauloval Bulko pred našou bránou, za čo dostal dve minúty. Náš súper ihneď využil presilovku a otvoril skóre zápasu. Po inkasovanom góle naši chlapci zatraktívneli hru a vytvárali tlak. Gól prišiel až v 10.minúte, kedy aj Slovensko využilo presilovku. Loptičku dostal v strednom pásme na hokejku Komínek a peknou strelou prekonal brankára. Po pár sekundách skóroval aj Kubovič a Slovensko sa dostalo do vedenia. V 12.minúte pridal gól Komačka, keď krásnou ťahanou strelou prekonal kórejského brankára Parka. V 18. minúte vybojoval loptičku Pelegrín, dostal sa pred súperovu bránu, posunul loptičku voľnému Komínekovi, ktorý dal svoj 2.gól v zápase. Slovensko viedlo 4:1. V závere prvej tretiny pridal ešte gól do šatne Řezanina.

Na začiatku druhej tretiny sa našim reprezentantom nedarilo skórovať. Ďalší gól prišiel až v 30.minúte. Gál našiel presnou prihrávkou Komačku, a ten strelou z prvej zvýšil náskok na 6:1. O necelú chvíľu sme využili presilovku. Tentoraz prekonal kórejského brankára Joščák. V 35. minúte v presilovke skóroval opäť Joščák - 8:1. O dve minúty na to bol vylúčený náš hráč, Pelegrín. Slovensko však skórovalo v oslabení nádhernou akciou Grlického s KubovičomV závere 2.tretiny Kórejčan Shin dlhou strelou prekonal nášho brankára a upravil skóre na 9:2

V poslednej tretine padlo taktiež veľa gólov. 41. minúte sa podarilo Joščákovi streliť hetrik. O tri minúty neskôr naši chlapci zvýšili na 11:2. V 53. minúte nikým nebránený Novák prekonal brankára Parka - Slovensko vyhrávalo už 12:2. Ďalšími úspešnými strelcami v závere zápasu boli Jakub Konečný, Marek Košča, Ján Komínek.

Slovensko zdolalo Južnú Kóreu 15:2. Za najlepších hráčov zápasu boli vyhlásení Ján Komínek a JongSuk Shin.