3 Russia 2
4 Canada 0

Napísal: Ivana Repatá Kategória: Reprezentácia
Uverejnené 06. február 2015 Prečítané: 1071x

2015WFC-Slovakia-Czech-titulkaV dnešnom napínavom zápase prehralo Slovensko s Českom.

Český tím sa podľa aktuálneho rankingu IFF nachádza 4.priečke. Doteraz mali na kvalifikačnom turnaji ľahké súperky, dnešný zápas ich mal preveriť. Slovensko po dvoch víťazných zápasoch bolo tiež výborne naladené. Očakávalo sa napínavé derby.

Slovensko - Česko 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly a asistencie: 8. Košturiaková (K. Hudáková), 23. Klapitová (Ferenčíková) – 23. Ratajová (Urbánková), 29. Vojáčková (Mlejnková), 57. Koníčková (Hubáčková)

Zostavy obidvoch tímov:

Slovensko: Mládenková (Krištofová) – Klapitová, Ferencová, Košturiaková, Ferenčíková, M. Šponiarová – Bobotová, Ďuríková, P. Hudáková, Janegová, K. Hudáková – Kadučáková, Ješšová, Patakyová, Sádecká, Z. Šponiarová – Trošková, Boľová, Stredanská

Česko: Ranochová (Horňáková) – Billá, Ratajová, Vojáčková, Mlejnková, Urbánková – Koníčková, Bachmaierová, Hyršlová, Bočanová, Sládečková – Theimerová, Leierová, Enenkelová, Hubáčková, Křížová – Čapková, Poláková, Lacková

Už od prvých minút to bol rýchly florbal na obidvoch stranách. V 5.minúte sa nechala vylúčiť Timea Patakyová a hrali sme oslabovku. Česky sa snažili nájsť štrbinu v našej obrane. Hru v oslabení sme ustáli. Ďalšia veľká šanca mala Janegová, ktorej sa však skĺzla loptička na čepeli. Vzápätí skórovala Košturiaková po prihrávke Kristíny Hudákovej. Celá hala burácala. Slovensko vyhrávalo 1:0. Ďalšie vylúčenie na našej strane na začiatku 9.minúty za sekanie. Bobotová v poslednej chvíli odzadu sekla unikajúcu Češku. Naša obrana bola pozorná, Mládeková chytala skvele. Občas sa nám v oslabení podarilo prejsť do útoku. V 13.minúte prišla obrovská šanca Slovenska, ale naše hráčky neprestrčili loptičku do brány. Eneklová tvrdo narazila Patakyovú na mantinel. Košturiakovej strela v 17.minúte minula bránu. Šancí bolo na oboch stranách dosť. Po 1.tretine vyhrávalo Slovensko 1:0.

Hneď v úvodnej 3.minúte druhej tretiny Denisa Ratajová prekonala našu brankárku Mládekovú a vyrovnala. Vzápätí však poslala Slovensko znovu do vedenia Klapitová, po skvelej nahrávke Ferienčíkovej - 2:1. V druhej tretine sa začalo pritvrdzovať. V 7.minúte po tvrdom zákroku Kadučákovej odkrivkala Urbánková na striedačku. Hneď na to bola Bachmaierová tvrdo narazená na mantinel. V 9.minúte Česko vyrovnalo na 2:2, keď Jana Vojáčková prekonala našu obranu.
V 13.minúte strelu Košturiakovej zlikvidovala česká brankárka Ranochová. Ferenčíková mala obrovskú šancu skórovať v 17.minúte druhej tretiny, ale jej strelu na poslednú chvíľu tečovala Ratajová.

Aj posledná tretina sa hrala vo vysokom tempe. Obidve brankárky chytali skvele. V 9.minúte tretej tretiny mala šancu skórovať P. Hudáková, ktorú však v samostatnom prieniku zastavila česká obrana. V 17.minúte dostala Česko do vedenia Hana Koníčková. Pokusy na otočenie zápasu mala Ferenčíková, ale jej strela išla mimo bránu. 37 sekúnd pred koncom zápasu zobral tréner Marks oddychový čas. Slovensko odvolalo brankárku, ale táto taktika nevyšla. Po, zatiaľ najkrajšom, zápase na kvalifikácii o postup na MS prehralo Slovensko s Českom 2:3.

Čakajú nás už iba papierovo slabší súperi, čo znamená, že by sme mali postúpiť na MS z 2. .miesta