4 Slovensko U19 0

onlajny-logo-transparent

Napísal: Administrator Kategória: 7th Men´s U19 World
Uverejnené 08. máj 2013 Prečítané: 1161x

SR-NOSlovensko U19 - Nórsko U19 4:5 (0:2, 1:1, 2:2) Góly: 39. Nehila (Dorčík ), 47.Nehila (Kubovič), 53. Šefčík (Reguly), 59. Kubovič (Reguly)- 10. Skriden (Hammerstad), 15. Valbye (Haglund), 25. Bakke (Johnsen), 43. Becher (Valbye), 44. Bakke (Mellum)

Na svoj úvodný zápas na svetovom šampionáte U19 nastúpili slovenskí juniori proti Nórsku. V dôležitom zápase sa v úvode hral vyrovnaný florbal. Na úvodný gól si museli diváci v Hamburgu počkať do 10.minúty, keď Hammerstad nabil Skridenovi a ten sa nemýlil. Naši hráči sa snažili vyrovnať, ale gól padol v 15.minúte opäť do bránky Slovenska.

Päť minút po začiatku druhej časti išli Nóri do vedenia už o tri góly. Bendik Johnsen potiahol akciu a Kristoffer Larsbråten Bakke nedal nášmu reprezentačnému brankárovi žiadnu šancu. Slovenský výber sa dostával aj do útočných akcii, ale Nórsko bolo v obrane pozorné. Napokon sa strelecky presadil Peter Nehila, keď v 39.minúte gólom do šatne znižoval na 1:3.

Úvod tretej časti vyšiel lepšie Nórsku, keď na konci peknej útočnej akcii, bol Becher a Slovensko opäť prehrávalo o tri góly. Štvrtý gól Nórom dodal chute a o minútu sa skóre menilo opäť. Bakke presnou strelou zvyšoval náskok Nórska. O tri minúty prišli veľké chvíle na strane Slovenska. Najprv Nehila svojím druhým gólom znižoval na 2:5. O šesť minút predviedli mladí slovenskí hráči peknú kombinačnú akciu a Šefčík strieľal tretí gól našich reprezentantov. V 59.minúte Tomáš Reguly nahrával Kubovičovi a ten peknou strelou znižoval. Našim hráčom už, ale neostalo viac času na vyrovnanie a tak napokon Nórsko zvíťazilo 4:5 a pripísalo si prvú výhru na šampionáte.