4 Slovensko U19 0

onlajny-logo-transparent

Napísal: Administrator Kategória: 7th Men´s U19 World
Uverejnené 10. máj 2013 Prečítané: 860x

SR-SVEDŠvédsko U19 - Slovensko U19 8:6 (4:1, 2:3, 2:2), góly: 7. Kubovič (Blaško), 23.Halás (Šiška), 27. Kročko (Kubovič), 31.Kubovič (Blaško), 49.Kubovič, 50.Reguly (Blaško)
V treťom stretnutí na svetovom šampionáte sa predstavili slovenskí hráči proti Švédsku. Favorit ukázal svoju streleckú silu v zápase s Nórskom, keď súpera roztrielal vysoko 22:1.

Úvod zápasu vyšiel lepšie práve Švédom, keď už v 2.minúte Ekengren otváral skóre stretnutia. Pokračovalo sa vo vysokom tempe a v 7.minúte sme vynikajúco zaskočili favorita, keď Martin Kubovič po peknej akcii vyrovnával. Švédi však po inkasovanom góle pridali v koncovke a troma rýchlymi gólmi nám odskočili na rozdiel 4:1.

Úvod druhej tretiny našim mladým hráčom opäť nevyšiel, keď po tridsiatich sekundách skóroval Olsson. Slovensko bojovalo aj za nepriaznivého stavu a odmenou boli pre našich reprezentantov dva góly. Najprv Halás v 23. minúte znižoval a následne Kročko dokázal znížiť na rozdiel dvoch gólov. Gólová naháňačka pokračovala aj v ďalšom priebehu, i keď súper si udržiaval dvoj či trojgólový náskok.

V tretej časti Persson strieľal siedmy gól Švédov, ale o päť minút prišli dva pekné góly a radosť na strane Slovenska. V 49.minúte Kubovič a o minútu Tomáš Reguly prekonali švédskeho brankára a rozdiel bol 7:6. Švédi však napokon potvrdili rolu favorita a o ôsmy gól sa postaral Arvid Wibring Lindqvist. Slovenska tak podalo veľmi sympatický výkon a so silným súperom prehralo 8:6. Najlepším hráčom slovenského výberu bol vyhlásený trojgólový Martin Kubovič.