4 Slovensko U19 0

onlajny-logo-transparent

Napísal: Ivana Repatá Kategória: 7th Men´s U19 World
Uverejnené 11. máj 2013 Prečítané: 1002x

SR-DANSlovenská reprezentácia dnes odohrala výborný zápas s Dánskom o udržanie v A-devízii a o umiestnenie na 7.mieste.

Slovensko – Dánsko 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

góly: 9. Žák, 14. Reguly,28. Žák (Halás), 30.Vrábeľ, 33. Reguly (Lupač), 52. Šiška

Prvá tretina vyšla lepšie Slovákom, keď skóre zápasu otvoril v 9.minúte Filip Žák, na ktorého nadviazal v 14.minúte Tomáš Reguly a zvýšil na 2:0. Pred koncom tretiny upravil skóre v prospech Slovenska opäť Filip Žák po asistencii Halása. Slovenská reprezentácia po 1.tretine vyhrávala 3:0.

V druhej tretine opäť dominovali naši juniori. Lukáš Vrábeľ zvýšil náskok na 4:0. O tri minúty Juraj Lupač našiel Tomáša Regulyho, a ten druhýkrát v zápase premenil. Osem minút pred koncom zápasu pridal František Šiška šiesty gól našej reprezentácie. Dáni dokázali prekonať nášho brankára až v poslednej minúte zápasu. Konečný stav 6:1 znamená 7.miesto na šampionáte a udržanie v A-devízii.

Najlepším hráčom zápasu na slovenskej strane bol vyhlásený Jakub Klobučník.