4 Slovensko U19 0

onlajny-logo-transparent

Napísal: Ivana Repatá Kategória: 7th Men´s U19 World
Uverejnené 12. máj 2013 Prečítané: 856x

foto-1V Nemecku už poznáme víťaza. V boji o bronz sa stretla Česká republika s Fínskom. Vo finále si zmerali sily Švédi a Švajčiari.

Fínsko – Česko 8:5 (1:3, 4:1, 3:1)
V prvej tretine dominovala česká reprezentácia, keď strelila tri góly. Fíni dokázali odpovedať iba jedným presným zásahom. Potom sa však zápas otočil, Fíni strelili štyri góly a po tretine vyhrávali 5:4. V poslednej tretine sa podarilo českým hráčom vyrovnať na 5:5, ale Fíni nezaváhali a troma premenenými šancami rozhodli o tom, kto si zoberie bronz.

Švajčiarsko – Švédsko 2:6 (1:2, 0:1, 1:3)
Skóre finálového zápasu otvorili Švajčiari v 11. minúte. Z vedenia sa neradovali dlho, keď v 16. minúte inkasovali gól. Ďalší pridali Švédi o dve minúty. Druhá tretina nebola bohatá na góly, v 27.minúte premenili Švédi. Na začiatku tretej tretiny pridali Švédi ďalší gól a viedli 4:1, o pár minút zvýšili na 5:1 Švajčiari sa pokúsili otočiť zápas presnou strelou, ale v 59. minúte upravila švédska juniorská reprezentácia na konečných 6:2 a získali zlato.