Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

Napísal: Administrator Kategória: z-1liga
Uverejnené 05. marec 2013 Prečítané: 1307x

Florbal-zenska-prva-liga-88Prvá ženská liga odohrala posledné kolo a my sme spoznali víťaza súťaže, ale aj postupujúceho do najvyššej ženskej súťaže. Keďže rezerva Nemšovej nemohla do extraligy postúpiť, vstupenku do najvyššej súťaže dostali druhé Topoľčany. Baráž si zahrajú hráčky FBK Kysucké Nové Mesto.

Prinášame Vám ohlasy na niektoré stretnutia a samozrejme rozšírenú fotogalériu.

FBK Kysucké Nové Mesto - ŠK LIDO WOMEN 10:5 (3:0, 4:1, 3:4)
Romana Kucajová (LIDO): „Začiatok zápasu bol po dlhej ceste zaspatý, hráčky z Bratislavy nezachytili úvodné minúty zápasu a dôležitosť zápasu sa podpísal pod nervozitu na hosťujúcich hokejkách. Prvá tretina bola jasne v réžii domácich, Lido prvú tretinu prehralo 3:0. V druhej tretine nastalo zlepšenie, ale ani to nestačilo na domácu brankárku, stav po druhej tretine bol 7:1 v prospech domácich. Tretia tretina začala v plnom nasadení hosťujúcich hráčok, svoj tlak pretavili do rýchlych gólov. Túžba po bodoch hráčok z hlavného mesta ich donútila otvoriť obranu, nedostupovanie hráčok im nedovolilo sa dostať do zápasu. Zápas v tretej tretine bol ako na hojdačke, každé dotiahnutie hosťujúcich hráčok znamenalo rýchlu odpoveď domácich. Hráčky z Bratislavy poňali prehru ako poučenie do ďalších zápasov. Môžem vyjadriť spokojnosť s rozhodcami. Hralo sa veľmi čisto, bez častých vylučovaní a vážnejších zákrokov."

FbK Quick Sport Banská Bystrica - 1.SC Malacky 6:6 (2:1, 0:1, 4:4)
Zdeno Babík (tréner Banská Bystrica): „Zápas bol celkovo vyrovnaný, snažili sme sa vychádzať zo zabezpečenej obrany a čakali sme na chyby súpera a šance, ktoré by sme mohli využiť. Zápas sa začal lámať až v tretej tretine, kedy Malacky začali využívať svoje šance. Babám zdvihol sebavedomie gól na 6:3, ktorý nás dostal späť do zápasu. Chcel by som pochváliť všetky hráčky za bojovnosť a chuť bojovať aj s menším počtom hráčok. Šťastie sa priklonilo na našu stranu, vyrovnali sme na 6:6, čím sme získali dôležitý bod, a čím sme si zabezpečili v lige 7. miesto, ktoré sme obhájili po minulej sezóne. Momentálne máme problémy so zraneniami, preto v zápase dostali šancu aj mladé hráčky, pre ktoré to bol prvý ligový zápas. Nesklamali a príjemne prekvapili svojou hrou a bojovnosťou. Do zostavy sa nám vrátila brankárka Brlášová, ktorá potvrdila svoje kvality a svojím výkonom výrazne dopomohla k získanému bodu. Ďalší navrátilec Hríbiková sa po operácii vrátila najlepším možným spôsobom, strelila v zápase dva góly a len štrnásťročná Alenka Martinková dosiahla v zápase hattrick a s 15 gólmi je najlepšia strelkyňa nášho družstva v tejto sezóne. S výkonom rozhodcov sme boli spokojní. Na záver by som sa chcel osobne poďakovať dvom hráčkam Veronike Kušniarovej a Majke Kolárikovej, pre ktoré je dnešné dvojkolo v našom družstve posledným a popriať im veľa úspechov na vysokej škole v Bratislave."
Katka Kaderová (Malacky): „Prvý zápas s Banskou Bystricou nedopadol podľa našich predstáv a plánov. Prvá tretina sa hrala v pomalšom tempe. Boli sme prispané a naše reakcie boli pomalé. V druhej tretine sme sa prebrali a začali sme hrať. Až v tretej tretine sa nám podarilo premeniť šance aj vďaka Zuzke Páleníkovej. Vytvorili sme si štvorgólový náskok, ktorý sme však nedokázali udržať. Dostali sme štyri veľmi lacné góly v krátkom čase a bolo vyrovnané. Zápas sme už nedokázali otočiť."

FBK Harvard Partizánske - ŠK LIDO WOMEN 1:7 (1:2, 0:4, 0:1)

Martin Šťastný(tréner Lido): „Pred zápasom sme si povedali, že by bolo pekné zabaviť sa florbalom, čo sa nám aj podarilo. Čo sme sa za sezónu naučili, sme aj v zápase predviedli, chyby nás určite posunú ďalej a náš výkon v tomto zápase je peknou bodkou za celou sezónou. Úvod zápasu nám veľmi nevyšiel, postupne sme sa dostali do tempa, začali sme hrať svoju hru, padali nám tam šance a zápas sme mali vo svojej réžii. V tíme nemáme veľké osobnosti a všetky zápasy, čo sme vyhrali, sme vyhrali ako tím. V zápasoch nás podržali brankárky. S výkonom rozhodcov som bol milo prekvapený, veľmi dobre pískali a podali veľmi dobrý výkon."

ŠK 1.FBC Trenčín - FBK Kysucké Nové Mesto 8:9 (2:3, 4:5, 2:1)

Katarína Behancová (Trenčín): „Do nášho posledného zápasu sme šli s tým, že chceme predĺžiť víťaznú šnúru na päť zápasov bez prehry. Od začiatku sme vedeli, že to bude ťažké, pretože nás bolo len osem. Úvodnú tretinu sme trochu zaspali na vavrínoch, čo súper využil. Kysucké Nové Mesto hralo svoju hru, nič nám nedarovalo a odskočilo od nás na rozdiel štyroch gólov. Takto to nemohlo pokračovať, a tak sme si zobrali time-out, kde nám kapitánka Ňaďka a tréner prehovorili do duše a nabrali sme druhý dych, k čomu prispeli aj naši skalní fanúšikovia. Dokázali sme vyrovnať hru na 8:8. Ale veľký zvrat nenastal. Asi dve minúty do konca zápasu sme dostali gól a nepodarilo sa nám už vyrovnať."

ŠK Rebels 91 Topolčany - 1.SC Malacky 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Linda Detková (Topoľčany): „V tomto zápase už vlastne o nič nešlo, ak by skončil akýmkoľvek výsledkom, naše umiestnenie v tabuľke by sa nijako nezmenilo a stále by sme boli priamym postupujúcim do extraligy. V šatni pred zápasom bola dobrá nálada, chceli sme vyhrať posledný zápas v sezóne. V prvej tretine sme sa dosť trápili, chýbal nám pohyb a presné zakončenie, nevedeli sme sa dostať do tempa. Po druhej tretine bol stav 3:2 v náš prospech. Hralo sa viac na súperovej polovici, ale ten svojimi rýchlymi protiútokmi mnohokrát potrápil našu obranu. V závere sme mali všetko vo svojich rukách, a tak sme zápas dotiahli do víťazného konca."
Katka Kaderová (Malacky): „Zápas s Topoľčanmi bol od začiatku taktický. Začalo sa opatrne na oboch stranách. Prvé dve tretiny boli vyrovnané. Mali sme pár pekných akcií, z ktorých, bohužiaľ, gól nepadol. V tretej tretine sa prejavila únava našich hráčok a skóre sa zvyšovalo už len v prospech súpera."