Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

Napísal: Ivana Repatá Kategória: z-1liga
Uverejnené 23. september 2013 Prečítané: 1409x

P1180869

Včera sa odohrali aj prvé zápasy v kategórii Z1. Prinášame výsledky, hodnotenie zápasov a vyjadrenie trénera Banskej Bystrice.

FBK Kysucké Nové Mesto – 1.FbK Quick Sport Banská Bystrica 6:4 (1:1,4:1,1:2)
Prvý zápas v novej sezóne Z1 odohrali medzi sebou Banská Bystrica a Kysucké Nové Mesto. Obe družstvá sa dobre poznajú aj z regionálnej ligy. Zápas bol vyrovnaný a plný šancí na oboch stranách. Zápas lepšie zvládol súper z Kysúc, ktorý si rozhodujúci náskok vytvoril v 2.tretine.

ŠK Rebels 91 Topolčany - Eastern wings Michalovce 5:6 (3:1,2:1,0:4)
Zaujímavý zápas odohrali medzi sebou Topoľčany, ktoré minulý rok skončili v Z1 na 2.mieste, a nováčik z Michaloviec. Od začiatku mali zápas pod kontrolou Topoľčianky. Zvrat v zápase nastal v 3. tretine, keď Michalovce dokázali streliť štyri góly a získať tak prvé body. Zaujímavosťou zápasu bolo kanadské bodovanie Michaloviec, keď sa dokázali presadiť len dve hráčky (Kondášová I. 4+1, Dzurinová M. 2+2).

Eastern wings Michalovce - FBK Kysucké Nové Mesto 2:13 (1:4,1:6,0:3)
Po dvojhodinovej prestávke, nastúpili proti sebe družstvá, ktoré vo svojom prvom zápase bodovalo naplno. Od začiatku si však Kysučanky vytvárali náskok, ktorý narástol do konečného skóre 2:13. Kysučanky si tak odvážajú z Banskej Bystrice štyri body za dve výhry.

ŠK Harvard Partizánske - 1.FbK Quick Sport Banská Bystrica 8:4 (1:2,5:1,2:1)
V poslednom zápase dňa, nastúpili na svoj prvý zápas aj hráčky z Partizánskeho proti domácej Banskej Bystrici. Rovnako ako prvý zápas, tak aj druhý zápas Bystričanky nezvládli v 2.tretine. Prvé body si odnieslo zaslúžene z Bystrice Partizánske po výhre 8:4.

Vyjadrenie trénera z Banskej Bystrice:
„V prvom zápase sme nastúpili proti Kysuckému Novému Mestu, ktoré doplnili svoju súpisku o hráčky zo Žiliny, po rozpade ich extraligového družstva. Kysučanky nastúpili s dvadsiatimi hráčkami na súpiske. Na tomto družstve vidieť v ich hre aj extraligové črty trénera Mariána Chlebanu, ktorý vedie družstvo spolu s Michalom Vlčekom. Môžem moje hráčky pochváliť za ich výkon, dokázali sme byť vyrovnaním súperom. Pre nás to bol prijateľný výsledok, aj keď sme chceli Kysuckému Novému Mestu nejaký ten bod uchmatnúť.
V druhom zápase, to už bolo o niečom inom. Moje hráčky sa po výbornom výkone v prvom zápase nedokázali zosúladiť a nájsť rytmus. Súper dokázal skórovať 5-krát po našich hrubých chybách v rozohrávke, a to v takýchto zápasoch rozhoduje. Porazili sme sa sami. Najviac ma mrzí fakt, že sme v našej tretej sezóne v Z1 nedokázali doma získať ešte ani jeden bod."

Fotky zo zápasov nájdete na našej facebookovej stránke!

Vypracoval: Mgr. Zdenko Babík, 1.FbK Quick Sport Banská Bystrica