Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Administrator Kategória: zex
Uverejnené 24. február 2013 Prečítané: 5444x
Vytlačiť

zranenieŽenská extraliga sa dostáva do cieľovej rovinky a víkend sľuboval naozaj veľký boj o víťazstvo v základnej časti. Sobotňajší zápas medzi Nemšovou a Nitru mal veľa napovedať, kto pôjde do play-off z prvého miesta. No stretnutie sa napokon nedohralo.


Očakávaný súboj medzi Nemšovou a Nitru, o boj víťaza základnej časti, sa nedohral. V úvode druhej tretiny, pričom už Nemšová viedla o štyri góly, sa Nitra dostala do šance, kde po tyčke sa loptička dostala ku Skarlet Korcovej a tá bola pravdepodobne (podľa videozáznamu) domácou hráčkou číslo 10 pritlačená (narazená?) na mantinel. Možno nič extra v našej súťaži, ale problém bol to, že hneď za mantinelom bola stena a práve tá spôsobila hosťujúcej hráčke zranenie hlavy, po ktorom spadla na zem a dostala sa do bezvedomia. Veľa hráčok Nitry malo slzy v očiach a tak realizačný tím hostí usúdil, že dievčatá nie sú po psychickej stránke schopné pokračovať v stretnutí.

Tento moment prináša so sebou veľa otáznikov.. Ako prvý – Do kedy sa bude tolerovať a hazardovať s bezpečnosťou hráčov – mať mantinel a hneď za ním stenu, je nebezpečné. Ako druhý – fauly a zákernosti do florbalu nepatria, kde je chyba? V rozhodcoch? Tréneroch? Hráčoch? Ako tretí – po odpískaní sa hneď ani jeden rozhodca neprišiel pozrieť na zranenú hráčku a veľmi divne vyznie aj gesto hráčky číslo 25 tesne po zákroku (zvýraznené šípkou) a tiež úsmev na tvári obidvoch hráčok.

Teraz je prvoradé zdravie nitrianskej hráčky, ktorá leží v nemocnici v Trenčíne na Jednotke intenzívnej starostlivosti. Veríme, že bude vporiadku.
Týmto článkom a ani videom nechceme na nikoho útočiť a ani robiť závery. Ale určite je toto veľkým podnetom pre predpisy týkajúce sa predovšetkým bezpečnosti hráčov. O zdravotnom stave zranenej hráčky budeme informovať aj ja našej FB stránke TU.

VIDEO nájdete TU.

Najbližšie kolo ZEX