Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Administrator Kategória: zex
Uverejnené 14. marec 2013 Prečítané: 1415x
Vytlačiť

181057 618961861453880 92067039 nJe mladá, pekná a hlavne šikovná. Prinášame vám rozhovor s nádejnou florbalistkou Alžbetou Ďuríkovou. Ako 17-ročná pravidelne nastupuje v reprezentačných zápasoch, ale v týchto chvíľach sa venuje hlavne materskému klubu v Nemšovej.


So športom, ktorý si v zahraničí užíva väčšej popularity ako na Slovensku, začala Betka už v útlom detstve v základnej škole. „Začiatky boli v škole, tam to však bolo iba také školské. Začala som sa v podstate oboznamovať s hokejkou a s tým všetkým naokolo," rozrozprávala sa o tom, ako s florbalom začala. „Zo školy som vlastne išla rovno do haly po tom, ako ma tam tréner dotiahol. Teraz to je už štvrtá sezóna, ktorú hrám v extralige so ženami," dodáva nádejná postava slovenského florbalu Alžbeta Ďuríková.

 

Skúsenosti zbiera aj v najcennejšom drese
Prvú možnosť zahrať si v najcennejšom drese, v tom reprezentačnom, dostala Ďuríková už pred dvoma rokmi. „Prvú ponuku som musela odmietnuť, pretože vtedy som bola dlhší čas zranená. Potom mi však prišla pozvánka na zraz do Nitry, kde ma vybrali," informuje o svojom príchode do reprezentácie. Najviac skúseností jej dáva hra práve za tento tím. „V reprezentácii je super kolektív. Máme veľmi dobré tréningy, snažia sa nám vo všetkom pomôcť. Je to niečom inom ako extraliga, tam sa proste zdokonaľujeme," podelila sa so svojimi pocitmi trenčianska rodáčka.

Florbalom má obklopený celý život
Celá rodina je úzko spätá s florbalom. Jej otec je tréner, sestra spoluhráčka a mama je verná fanúšička, ktorá nechýba ani na jednom z jej zápasov. „Mať otca trénera je niekedy naozaj ťažké. Dáva mi to riadne pocítiť, žiadne výnimky pre mňa neplatia. Je na mňa tvrdší, prísnejší, očakáva odo mňa najviac," delí sa so svojimi pocitmi o trénerovi a ocovi v jednej osobe Ďuríková. "Najhoršie je to, že aj doma ma už berie ako hráčku a nie ako dcéru," dodáva opora Nemšovej. Svoje dlhoročné skúsenosti zo ženskej extraligy odovzdáva aj mladšej sestre. "S mojou sestrou vychádzam veľmi dobre. Snažím sa jej pomôcť, ale niekedy je to veľmi ťažké, keďže je veľmi tvrdohlavá. Málokedy si dá poradiť," dodáva s úsmevom.

Florbal je na Slovensku ešte len v plienkach
Tí, ktorí sa tomuto športu venujú už dlhšie vedia, že na Slovensku sa florbal hrá zatiaľ len pre zábavu. Dôvodom je aj to, že v našich končinách ešte nie sú adekvátne podmienky pre profesionálov, preto väčšina pokračuje v zahraničí. „Zatiaľ trénujeme iba dvakrát do týždňa, čo je dosť málo, ale nemáme podmienky na častejšie trénovanie." Nemšová po základnej časti obsadila prvú priečku so ziskom 31 bodov. „Sme výborný tím, kolektív. Nezlomí nás nič a nikto," s úplnou jasnosťou odpovedá na otázku Ďuríková. „My sme chceli jednoznačne vyhrať základnú časť, čo sa nám aj podarilo. Chceme vyhrať ligu, ideme si za svojím cieľom," dodáva hráčka s číslom 88.
Okrem florbalu sa venuje aj škole. „Chodím na gymnázium Ľudovíta Štúra v Trenčíne. Viem, že z florbalu nič nemám, takže pre mňa je prvoradá škola. Niekedy je síce problém skĺbiť školu a šport, ale dá sa to, i keď za obeť padá môj voľný čas. Zvykla som si na to, že cez týždeň mám školu a tréningy, víkend zas patrí zápasom," opisuje svoj klasický týždeň Betka Ďuríková.

Nemšová v úvode play-off bez zaváhania
V ostatnom čase prebieha play-off extraligy žien. Odohrali sa už dva zápasy, v ktorých nechýbali ani hráčky Nemšovej. Tie vo svojom úvodnom zápase deklasovali bratislavský Hurikán vysoko 10:3. „Na začiatku sme sa trošku rozbiehali, pretože sme sa museli prispôsobiť novej hale. V druhej tretine sme sa už konečne rozbehli, začali sme robiť akcie, ktoré vieme," s úsmevom na tvári zhodnotila úspešný vstup do play-off Betka Ďuríková.
V druhom zápase play-off extraligy žien sa Nemšovej taktiež darilo a zvýšila tak vedenie v sérii na 2:0. Tentokrát bola živšia prvá tretina, keď po góloch Bobotovej, Sádeckej a Izraelovej viedli domáce 3:0. „Išli sme do zápasu s tým, že sme v sérii vyhrávali 1:0 a chceli sme tento druhý zápas na domácej pôde v Púchove dotiahnuť do víťazného konca a ísť do ďalších bojov s vedením 2:0 na zápasy. Súper sa na nás pripravil, hral zo zabezpečenej obrany, aj keď sme vyhrávali 6:2. Potom sme prestali hrať, behať. Súper sa dotiahol na 6:5, museli sme si zobrať oddychový čas, kde sme hráčkam dohovorili, aby hrali disciplinovane. Museli sme si obsadzovať najmä rýchle hráčky ako Tardíková, ktorá je rýchla a šikovná. Som rád, že sme potom dali ešte jeden gól a dotiahli duel do víťazného konca," informoval krátko po druhom zápase play-off tréner Nemšovej.
V sobotňajšom zápase sa darilo najmä Alžbete Ďuríkovej, ktorá odchádzala zo zápasu s bilanciou 2+3. Nedeľa jej už na štatistiky nebola veľmi naklonená, avšak ako priznala samotná hráčka, nedarí sa vždycky. „Podarilo sa nám začať dobre prvú tretinu, v ktorej sme deň predtým prepadávali. Avšak pokazili sme druhú i tretiu. Hurikán bol v tretej dokonca lepší. Som rada, že sme vyhrali," opisovala radosť po nedeľňajšom zápase Alžbeta Ďuríková.

Tomáš Batiz

Najbližšie kolo ZEX