Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Administrator Kategória: zex
Uverejnené 21. marec 2013 Prečítané: 891x
Vytlačiť

Nitra-ZilinaŠtvrťfinálové zápasy v ženskej extralige sú už minulosťou. Favoriti svoje stretnutia zvládli a postúpili do semifinále. Jediné mierne zaváhanie sa zrodilo v Nitre, keď hneď v prvom stretnutí prehrali domáce hráčky so šiestou Žilinou. Prekvapenie sa napokon nekonalo a Nitra ďalšie tri stretnutia zvládla.

 

Štvrťfinále - 3. zápas: Unihoc Žilina - SPU DFA Nitra 3:6 (1:0, 1:4, 1:2),
Štvrťfinále - 4. zápas: Unihoc Žilina - DFA Nitra 5:6 p (2:1, 1:3, 2:1 - 0:1), konečný stav série 1:3

Po vyrovnanom priebežnom stave 1:1 z prvých dvoch stretnutiach na nitrianskej palubovke cestovali hráčky Nitry do Žiliny. V treťom zápase začali lepšie domáce Žilinčanky, ktoré sa ujali vedenia 1:0. Od druhej tretiny sa hra hosťujúceho celku zlepšila, zefektívnili predovšetkým koncovku a hneď otočili vývoj zápasu. Nitra stretnutie už nepustila a doviedla ho do víťazného konca 3:6.

Vo štvrtom stretnutí išlo o veľa, keďže celá séria sa hrá na tri víťazstvá a Nitra viedla 1:2. Opäť boli domáce hráčky úspešnejšie v prvej tretine a vyhrali ju 2:1. Dokonca Žilina viedla už 3:1, ale v priebehu druhej tretiny opäť Nitra lepším výkon naklonila misky váh na svoju stranu. V tretej časti už nemali domáce načo čakať a ani nie dve minúty pred koncom Žilinčanky ešte vyhrávali o jeden gól. O vyrovnanie sa postarala Kňažková. V predĺžení prišla chyba na strane domáceho celku a hosťujúca Pillajová poslala Nitru do semifinále.

Vladimír Buch (tréner DFA Nitra): "Do Žiliny sme šli s tým, že chceme uhrať čo najlepší výsledok. Dievčatám sme prizvukovali, aby boli pozorné v obrane a zodpovedný prístup. Sme radi, že sme to dotiahli do víťazného konca a napokon v Žiline rozhodli o postupe do semifinále."
Michal Polák (Vedúci družstva CVČ Unihoc Žirafa Žilina): "Nechýbalo veľa, ani v jednom zápase, a takisto ako sme prehrali, sme sa mohli tešiť z výhry a postupu. Bohužiaľ v momentoch, keď mali naše hráčky zabojovať, tak nehrali úplne naplno. Myslím si, že výsledok je spravodlivý. Nitra si postup zaslúžila. Naše hráčky síce veľmi chceli postúpiť, ale neurobili preto čo mali."

foto: Marián Janega

Najbližšie kolo ZEX