Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

Napísal: Administrator Kategória: zex
Uverejnené 24. marec 2013 Prečítané: 918x

Nemsova-tvrdosinNTS FK-ZŠ Nemšová – FBK Tvrdošín 7:2 (2:0, 1:1, 4:1) – séria 2:0
Góly a asistencie: 7. Gáliková (Strapková), 20. Izraelová (Sádecká), 30. Strapková (Melišová), 43. Izraelová (Sádecká), 43. Sádecká, 53. Izraelová, 58. Izraelová – 27. Spišiaková (Stredanská), 46. Buková (Stredanská)
NTS FK-ZŠ Nemšová: Hôrková (Oškrdová) – Ďuríková B., Tydlačková, Tokárová, Zderková, Strapková, Sádecká, Izraelová, Štefluová, Ďuríková V., Haljaková, Bobotová, Rabšková, Melišová, Galiková.
FBK Tvrdošín: Pilšaková – Turčáková, Piknová, Stredanská, Balažová, Spišiaková, Hutirová, Medvecká, Ješšová, Buková, Stredanská, Kraľová, Jurinová, Rakytová.

Nemšová vstupovala do tejto série ako jasný favorit, keď po základnej časti skončila na prvom mieste, zatiaľ čo náprotivok sa ocitol na piatej priečke. Prvý sobotňajší semifinálový zápas mal však iný priebeh. Trvdošín ukázal, že do Púchova neprišiel na výlet a snažil si odniesť aspoň jedno víťazstvo z víkendových zápasov. Sobotňajší duel však naplnil očakávania. Nemšová zvíťazila 8:5, i keď ani súper neodohral zlú partiu a v niektorých minútach sa zdalo, že ťahá za lepší koniec. „Oproti štvrťfinále to bol súper kvalitnejší, ktorý hral na dve päťky, ktorý bol silný v osobných súbojoch a na čepeli. Hral taký nepríjemný vysunutý presing, ktorý nám v záverečnej časti robil problémy, ale dievčatám som hovoril, že tento zápas bude o chybách. Kto spraví menej chýb ten zvíťazí," informoval po zápase tréner Nemšovej. Zlom v zápase nastal v tretej tretine, kde Nemšová odskočila súperovi na rozdiel troch gólov. „Odskočili sme na tri góly a kontrolovali sme výsledok do konca zápasu. Súperovi vzdávam hold za predvedený výkon. Ako sme vyhrali, tak sme mohli prehrať," dodáva tréner Nemšovej.

Nedeľňajšie popoludnie patrilo v NTC aréne Púchov taktiež semifinálovým bojom. Aj v druhom zápase potvrdila Nemšová, že ich cieľom je výhra v lige, čo uplatnili aj na palubovke. Hneď v úvode sa dostali do vedenia gólom Gálikovej, v závere prvej tretiny udreli ešte jedenkrát gólom Izraelovej. Druhá časť zápasu skončila výsledkom 1:1, v nej sa gólovo prezentovali iba trebišovská Spišiaková a nemšovská Strapková. Záverečná tretina už bola jasne v rukách domácich hráčok. Darilo sa hlavne 19-ročnej Veronike Izraelovej, ktorá v tretej tretine pridala tri góly a v celkovom sumáre ich zaznamenala štyri, čím sa najviac podieľala na výhre Nemšovej 7:2.

Po víkende sa nemôže sťažovať ani Dominika Sádecká, ktorá si prilepšila o tri góly a päť asistencii. Táto mladá talentovaná hráčka s blonďavými vlasmi a príjemným úsmevom začala s florbalom na základnej škole. „Florbal som začala hrávať na základnej škole, kde sme šli na školskú súťaž, tam si ma všimol prezident klubu Nemšovej, tak som tu," informuje o svojich začiatkoch Dominika prezývaná aj „Sáde". Ako to už v každom športe býva, začiatky sú hravé a poznávacie sa s daným športom. Nebolo tomu inak aj v tomto prípade. „Na začiatku to bolo všetko také hravé. Mala som výborné spoluhráčky, vďaka ktorým som tiež rada chodila na tréning," vysvetľuje Sádecká. So športom nezačala len tak, naviedli ju k nemu rodičia. „Rodičia ma vždy viedli k športu a zväčša k takým chalanským. Oslovil ma florbal tak som sa mu začala venovať," s úsmevom na tvári dodáva „Sáde". Skoro pred každým zápasom ma súper obavu hlavne z útočnej dvojice Sádecká a Izraelová. Tieto dve hráčky sú natoľko zohraté, že v každom zápase si navzájom prispejú asistenciou. „Všetci v tíme sme talentovaní. S Veronikou však hráme aj na strednej, takže sa už vidíme aj na slepo. Vo svojej päťke som nadmieru spokojná," opisuje svoju radosť 16-ročná Dominika Sádecká. Na meno tejto hráčky sa vyjadril aj pozitívne samotný tréner Nemšovej. „Je jedna z opôr v našom tíme. Silná na čepeli, dobrá v kombinácii. Každopádne je pre náš tím prospešná hneď ako vstúpi na ihrisko," chváli tréner Nemšovej. Talent Sádeckej neušiel ani ľuďom v reprezentácii. „Do reprezentácie ma zavolali pred dvoma rokmi, kde som šla hrať za juniorky," informuje o pocitoch v najcennejšom drese Dominika. „V reprezentácii sú všetky dievčatá veľmi milé a myslím si, že si so všetkými navzájom rozumiem," dodáva Sádecká.

Tomáš Batiz, foto: Tomáš Batiz