Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

Napísal: Administrator Kategória: zex
Uverejnené 04. december 2012 Prečítané: 866x

titulokV dvanástom kole ženskej extraligy cestovala Stupava do Nitry. Po peknom výkone z 11.kola, kde uhral priebežne posledný celok remízu s Hurikánom Bratislava (3:3), prišiel do Nitry zabojovať o dobrý výsledok. To však hráčky nevedeli, že si z Nitry odnesú najvyššiu doterajšiu prehru v sezóne.

Výsledok 12.kola ZEX: Slávia SPU DFA Nitra – FBK Bogdau Stupava 29:0 (7:0, 13:0, 9:0), góly: Korcová 7, Kolesárová 4, Trnková 4, Janegová 3, Fúsková 3, Kňažková 3, Pillajová 2, Gašperanová 2, Košťálová 1.

Aj v nedeľnom zápase sa domáce Slávistky v úvode pomaly rozbiehali proti poslednému tímu tabuľky FBK Bogdau Stupava. Ten si v sobotu priviezol bod za nečakanú remízu s Hurikánom Bratislava 3:3. Gólostroj Nitry v siedmej minúte naštartovala Fúsková. Do konca prvej tretiny domáce hráčky prekonali brankárku FBK Bogdau Stupava ešte šesťkrát a neinkasovali ani jeden gól. V druhej tretine sa scenár opakoval, ale gólov v stupavskej bránke pribudlo až 13. V záverečnej tretine sa hostky snažili dať aspoň čestný úspech, ale skóre si vylepšila len Nitra deviatimi gólmi v rade. Divákmi vytúžený 30.-gól mali na hokejke kapitánka Janegová i Pillajová, ale bránku minuli, a tak Nitrianky zápas ukončili s rekordným výsledkom 29:0. Najlepšie sa darilo hráčkam Korcovej so siedmimi góĺmi, Trnková a Kolesárová po 4, hetriky vsietili Janegová, Fúsková a Kňažková. Pillajová a Gašperanová skórovali po dva góly a jeden pridala Košťálová. Čisté konto si udržala brankárka Svoradová. Nitrianky si tak po 12. kole udržali vedúce postavenie v extraligovej tabuľke.

Vladimír Buch (Tréner Nitra): „Dnešný zápas bola taká hra mačky s myšou, prvých desať minút, kým sa dievčatá dostali do tempa tak to vyzerali na 0:0, ale potom si začali konečne pekne nahrávať a hrali uvoľnene a začali sa baviť florbalom. Myslím, že 29 gólov je rekord asi celej ligy, ale nešlo tu vôbec o to, išlo hlavne, aby si dievčatá zastrieali, zatrénovali a myslím, že to splnilo to, čo sme chceli."
Ľuboš Bašti (Tréner Stupava): „Dnes sme nastúpili o jednu hráčku menej v obrane, ktorá nám aj v zápase proti Bratislave dosť pomohla. No čo tu budeme hodnotiť, Nitra nás jednoznačne prevalcovala. Prvá tretina a prvých 10 minút bola ako tak, ale potom sa prejavila herná vyspelosť Nitry. My sme len držali bránu a robili, čo sme mohli. Myslím si, že tento zápas dal určite niečo dievčatám a musia zabojovať ďalej. Prejavila sa aj únava zo včerajšieho zápasu a líder v tabuľke nám ukázal, ako sa florbal hrá a máme sa čo učiť. Ďalšie kolo nás čakajú oba zápasy doma, musíme sa nato pripraviť. Aspoň, aby sme to dokázali nejakým spôsobom uhrať a nedostať toľko gólov ako dnes."