Napísal: Ivana Repatá Kategória: Reprezentácia
Uverejnené 08. február 2015 Prečítané: 795x

2015WFC-Slovakia-G.Britain-55Slovenské hráčky potvrdili svoju kvalitu, keď porazili papierovo slabšie Taliansko.

Slovensko – Taliansko 11:2 (2:0, 3:1, 6:1)
Góly a asistencie: 23. Messereová (Reinstadlerová), 57. Di Colová (Fischioneová) – 6. P. Hudáková (Košturiaková), 11. M. Šponiarová (Ferenčíková), 25. Ferencová (Košturiaková), 31. Klapitová (Košturiaková), 34. Ferenčíková (Košturiaková), 42. Kadučáková (Sádecká), 45. Hudáková (Ďuríková), 46. Stredanská (Ferencová), 51. P. Hudáková (Janegová), 52. Ferencová, 60. Boľová

Zostavy obidvoch tímov:

Taliansko: Francová – Pommerová, Panová, Corinová, Messereová, Gislerová – Reinstadlerová, Fleischmannová, Nardiová, Mistriová, Pedrazzoliová – Boggiaová, Fritscheová, Conteová, Fischioneová, Di Colaová – Mangarelliová, Neherová, Di Nicolaová

Slovensko: Krištofová (Mládenková) – Kadučáková, Ješšová, Patakyová, Sádecká, Z. Šponiarová – Klapitová, Ferencová, M. Šponiarová, Ferenčíková, Košturiaková – Bobotová, Ďuríková, P. Hudáková, Janegová, K. Hudáková – Trošková, Stredanská, Boľová

Slovenské hráčky sa v prvej tretine strelecky trápili. V 6.minúte otvorila skóre zápasu Paulína Hudáková, ktorá trafila nekrytú bránu. Asistenciu si pripísala Košturiaková. Veľkú šancu skórovať mala v 9.minúte Ferencová, ale minula bránu. V 11.minúte našla strela Šponiarovej voľnú štrbinu v bráne talianskej brankárky Alberty Francovej. Asistenciu si pripísala Ferenčíková. Slovensko vyhrávalo po prvej tretine 2:0.

Hneď na začiatku 2.tretiny sme hrali hru v oslabení. Na trestnú lavičku si sadla Šponiarová za sekanie. Talianky využili presilovú hru. Sandra Reinstadlerová vystrelila neprijemnú strelu na teč, ktorú vo vzduchu tečovala Messereová 1:2. V 24.minúte zápasu sa nechala vylúčiť Pedrazzoliová za hru vysokou hokejkou. Tú potrestala gólom Ferencová, asistencia: Lucia Košturiaková. Vzápätí Klapitová sa napriahla od polovice a prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste. V 34.minúte zápasu našla Košturiaková voľnú Ferenčíkovú, ktorá talianskej brankárke nedala šancu. Po 2.tretine Slovensko vyhrávalo 5:1.

Na začiatku 3.tretine sa po rýchlej akcii dostala k loptičke Kadučáková a strelou z diaľky prekonala taliansku obranu – 6:1. V 46.minúte Ďuríková poslala krížnu prihrávku na úplne voľnú Paulínu Hudákovú. Za pár sekúnd z otočky vystrelila Stredanská a rozvlnila sieť za Francovou. Janegová našla krížnou prihrávkou Paulínu Hudákovú, ktorá využila, že sa Francová nestihla presunúť - 9:1. Desiaty gól Slovenska strelila Alexandra Ferencová. Vyštartovala dopredu, potiahla si loptičku do strany a švihom sa trafila presne do vzdialenejšieho horného rohu. V 57.minúte Cristina Di Cola poslala skákajúcu loptičku za našu bránkárku Krištofovú a upravila skóre na 2:10. Posledný gól zápasu strelila Sarka Bolová po samostatnej akcii. Slovensko deklasovalo Taliansko 11:2.