Napísal: Administrator Kategória: Kvalifikácia Europe 1
Uverejnené 29. január 2013 Prečítané: 742x

LOT-SKSlovenskú reprezentáciu čakal na úvod kvalifikácie veľmi ťažký zápas proti domácemu celku z Lotyšska. O stretnutí prakticky rozhodla druhá tretina, ktorú sme prehrali 2:0 a nedokázali sme na tento nepriaznivý výsledok reagovať.

Lotyšsko - Slovensko 4:2 (2:2, 2:0, 0:0) Góly: 5. Isjomina, 13. Kuncite, 24. Bankava, 28. Bilinska - 15. Klapitova (Ferencikova), 20. Sponiarova

Zostava Slovensko: Alexandra Ferencová, Alžbeta Ďuríková, Barbora Bernátová, Denisa Ferenčíková, Dominika Sádecká, Katarína Klapitová, Lucia Košturiaková, Martina Stašová, Michaela Ješšová, Michaela Šponiarová, Milota Hutirová, Miroslava Kadučáková, Natália Broošová, Petra Tardíková, Radka Mládenková, Romana Janegová, Veronika Letková, Veronika Turčáková, Viktória Bobotová

Stretnutie začali lepšie domáce hráčky, keď už v 5.minúte Isjomina otvárala skóre stretnutia. Domáce ťahané takmer 350-mi divákmi pridali druhý gól v 13.minúte. Slovenské reprezentantky sa ale nevzdali a v 15.minúte nabila Ferenčíková Klapitovej a druhá menovaná znížila na 2:1. To nebolo zo strany nášho národného tímu všetko a osemnásť sekúnd pred koncom prvej časti dokázala Šponiarova gólom do šatne vyrovnať priebeh stretnutia na 2:2.
Bohužiaľ, to bolo z našej strany, čo sa týka gólov, už v stretnutí všetko. Hneď na úvod druhej časti využili domáce hráčky našu chybu v obrane a Bankava posielala Lotyšsko opäť do vedenia. O štyri minúty sa diváci tešili opäť, keď ďalšie zaváhanie Slovenska využila Bilinska. Zverenkyne trénera Marksa sa v tejto časti nedokázali výraznejšie presadiť pred domácou bránkou a aj preto sme túto časť prehrali 2:0. V poslednej tretine sa naša reprezentácia snažila niečo s výsledkom spraviť, ale domáce mali všetko vo svojich rukách a nedovolili už stretnutie korigovať. A keďže gól už nepadol, na úvod sa zrodila prehra s favoritom kvalifikácie 4:2. Treba však povedať, že hráčky Slovenska predviedli naozaj dobrý herný výkon, na ktorý musíme v ďalšom priebehu kvalifikácie nadviazať.

Jaroslav Marks (Hlavný tréner): „Ja si myslím, že sme hrali na tomto turnaji s najkvalitnejším tímom. Súper nás predovšetkým predčil hrou telom a je vidieť, že majú odohraných viacej ťažších zápasov o čom vravia skúsenosti. Čo sa týka hry nášho celku, dievčatá sa snažili, behali, makali. Chýbala nám trošku väčšia a razantnejšia streľba, dôraz pred bránkou. Nedostávali sme sa do žiadnych dorážok pred bránkou. Inak hodnotím výkon hráčok veľmi vysoko."

zdroj a foto: facebook.com/ SZFB, szfb.sk