Napísal: Administrator Kategória: Kvalifikácia Europe 1
Uverejnené 30. január 2013 Prečítané: 1152x

SK-ITASlovensko - Taliansko 14:0 (2:0, 4:0, 8:0), góly: 2. Janegová (Košturiaková), 9.Stašová(Šponiarová),23. Hutirová (Klapitová), 27. Ďuríková(Ferenčíková), 29.Ferenčíková(Hutirová),31.Ferenčíková(Ferencová ), 41. Kadučáková (Košturiaková), 43. Ješšová (Kadučáková), 47. Sádecká, 49. Broošová (Kadučáková), 55. Stašová(Košturiaková), 56. Stašová (Bernátová), 58. Tardíková (Broošová), 60. Bernátová (Stašová)

Zostava Slovensko: Alexandra Ferencová, Alžbeta Ďuríková, Barbora Bernátová, Denisa Ferenčíková, Dominika Sádecká, Katarína Klapitová, Lucia Košturiaková, Martina Stašová, Michaela Ješšová, Michaela Šponiarová, Milota Hutirová, Miroslava Kadučáková, Natália Broošová, Petra Tardíková, Radka Mládenková, Romana Janegová, Veronika Letková, Veronika Turčáková, Viktória Bobotová

Slovenská reprezentácia nastúpila na svojom druhom vystúpení na svetovom šampionáte proti Taliansku. Hráčky z juhu Európy nepatrili k favoritom celej kvalifikácie, a tak sa od našich dievčat očakávalo víťazstvo. Dôležité však bolo súpera nepodceniť. Ten držal krok so slovenským výberom práveže iba v prvej tretine. Slovensko však aj v tejto časti bolo lepším celkom a už v 2.minúte Janegová otvárala skóre stretnutia. Ani nie o sedem minút sme viedli už dvojgólovým rozdielom, keď Šponiarová nabila Stašovej a tá prekonala súperovu brankárku. Talianky po druhom góle zlepšili obranu a na ďalší gól sme si museli počkať až do druhej tretiny.

Od druhej časti už mali slovenské reprezentantky hru pevne v rukách a Talianky už v podstate do ničoho vážnejšieho nepúšťali. Gólový koncert odštartovala v 23.minúte Hutirová a postupne sa k nej pridali Ďuríková, Ferenčíková a v 31.minúte prekonala brankárku talianska opäť Ferenčíková. To už na ukazovateli svietil stav 6:0 v prospech Slovenska.

V tretej tretine to už bola doslova exhibícia slovenských hráčok. V 41.minúte Kadučáková zvyšovala už na 7:0 a odštartovala gólovú nádielku do talianskej sieti. O dve minúty Ješšová po peknej akcii skórovala, v 47.minúte Sádecká a o dve minúty Broošová zvyšovala na okrúhlych 10:0. A keď v 52.minúte nepremenila nariadený samostatný nájazd Talianka Luana Mistri, naše dievčatá už verili, že nulu udržia. Tento predpoklad na nakoniec naplnil a slovenský národný výber už neinkasoval. Práve naopak pridal ešte ďalšie góly do súperovej bránky. Pred koncom potiahla akciu Stašová, ktorá prihrala Bernátovej a tá sekundu pred záverečnou sirénou stanovila na konečných 14:0 pre Slovensko. Po vynikajúcom výkone si teda odnášame zaslúženú vysokú výhru a do kvalifikačnej tabuľky si pripisujeme prvé dôležité body. Za najlepšiu hráčku zo Slovenska bola vyhlásená Martina Stašová.

Jaroslav Marks (hlavný tréner): "Na začiatku zápasu sme nehrali to, čo sme chceli, ale myslím, že zhruba od 15.minúty sme prevzali hru do svojich rúk a hrali sme presne to, čo sme si pred stretnutím povedali. Veľa striel na bránku a následne dorážky. To sa ukázalo, že proti Taliansku funguje."

Slovensko - Taliansko (2:0, 4:0, 8:0), góly: 2. Janegová (Košturiaková), 9. Stašová(Šponiarová) 23. Hutirová(Klapitová), 27.Ďuríková (Ferenčíková), 29.Ferenčíková (Hutirová),  31. Ferenčíková(Ferencová       ), 41. Kadučáková (Košturiaková), 43. Ješšová (Kadučáková),  47.  Sádecká, 49. Broošová (Kadučáková), 55. Stašová(Košturiaková), 56. Stašová (Bernátová), 58. Tardíková (Broošová), 60. Bernátová (Stašová)

Slovenská reprezentácia nastúpila na svojom druhom vystúpení na svetovom šampionáte proti Taliansko. Hráčky z juhu Európy nepatrili k favoritom celej kvalifikácie a tak sa od našich dievčat očakávalo víťazstvo.  Dôležité však bolo súpera nepodceniť. Ten držal krok so slovenským výberom práveže iba v prvej tretine. Slovensko však aj v tejto časti bolo lepším celkom a už v 2.minúte Janegová otvárala skóre stretnutia.  Ani nie o sedem minút sme viedli už dvojgólovým rozdielom, keď Šponiarová nabila Stašovej a tá prekonala súperovu brankárku. Talianky po druhom góle zlepšili obranu a na ďalší gól sme si museli počkať až do druhej tretiny. Od druhej časti už mali slovenské reprezentantky hru pevne v rukách a Talianky už v podstate do ničoho vážnejšieho nepúšťali. Gólový koncert odštartovala v 23.minúte Hutirová a postupne sa k nej pridali Ďuríková, Ferenčíková a v 31.minúte prekonala brankárku talianska opäť Ferenčíková. To už na ukazovateli svietil stav 6:0 v prospech Slovenska. V tretej tretine to už bola doslova exhibícia slovenských hráčok.  V 41.minúte Kadučáková zvyšovala už na 7:0 a odštartovala gólovú nádielku do talianskej sieti. O dve minúty Ješšová po peknej akcii skóruje, v 47.minúte Sádecká a o dve minúty Broošová zvyšuje na okrúhlych 10:0. A keď v 52.minúte nepremenila nariadený samostatný nájazd Talianka Luana Mistri,  naše dievčatá už verili, že nulu udržia. Tento predpoklad na nakoniec naplnil a slovenský národný výber už neinkasoval. Práve naopak pridal ešte ďalšie góly do súperovej bránky. Pred koncom potiahla akciu Stašová, ktorá prihrala Bernátovej a tá sekundu pred záverečnou sirénou stanovila na konečných 14:0 pre Slovensko. Po vynikajúcom výkone si teda odnášame zaslúženú vysokú výhru a do kvalifikačnej tabuľky si pripisujeme prvé dôležité body. Za najlepšiu hráčku zo Slovenska bola vyhlásená Martina Stašová.