Napísal: Administrator Kategória: Kvalifikácia Europe 1
Uverejnené 31. január 2013 Prečítané: 1021x

DEN-SKDánsko - Slovensko 3:3 (0:2, 2:1, 1:0), Góly: 9. Ferencová, 19. Janegová (Ješšová), 23. Ferenčíková (Košturiaková) - 31. Maria Østergaard, 33. Stinne Jørgensen, 45. Mette Faurholt Jensen
Zostava Slovensko: Veronika Letková, Radka Mládenková - Alexandra Ferencová, Alžbeta Ďuríková, Barbora Bernátová, Denisa Ferenčíková, Dominika Sádecká, Katarína Klapitová, Lucia Košturiaková, Martina Stašová, Michaela Ješšová, Michaela Šponiarová, Milota Hutirová, Miroslava Kadučáková, Natália Broošová, Petra Tardíková, Romana Janegová, Veronika Turčáková, Viktória Bobotová

V treťom vystúpení v prvej kvalifikačnej skupine o svetový šampionát narazili naše dievčatá na Dánsko. Z hľadiska postavenia krajín v svetovom rebríčku boli Dánky určite miernym favoritom stretnutia. Zápas však začali slovenské reprezentantky lepšie, keď v 9.minúte Ferencová otvárala skóre stretnutia. Zverenkyne Jaroslava Marksa podávali dobrý výkon aj v ďalšom priebehu. Takmer minútu pred koncom prvej tretiny nabila Ješšová Romane Janegovej a tá prekonala dánsku brankárku. Do šatni po prvej časti sa išlo za stavu 2:0.

V druhej tretine sme zo začiatku pokračovali v nastolenom tempe. Čo nám prinieslo aj v 23.minúte tretí gól, tentokrát z hokejky Ferenčíkovej. Dánky sa ani za nepriaznivého stavu nevzdali a v polovici stretnutia dokonale zaskočili slovenské hráčky. V 31.minúte prišiel prvý dánsky gól po rýchlej akcii. O dve minúty Jørgensen-ová dotlačila loptičku do bránky a bolo to už len o jeden gól.

V tretej časti jednogólový náskok ako-keby zväzoval našim hráčkam ruky. V 45.minúte prišlo vyrovnanie. Po dánskej rozohrávke z rohu ihriska zakončovala Mette Faurholt Jensen. Po tomto góle už diváci veľa vyložených šancí nevideli, ani jeden tím nechcel spraviť chybu. V 56.minúte sme mali možnosť presilovej hry, ale ani napriek šanciam sa skóre nemenilo. A keďže už do konca riadneho hracieho času gól nepadol, skončilo stretnutie remízou 3:3. Z hľadiska postavenia tímov vo svete je remíza určite spokojnosť, ale naše dievčatá mali v tomto stretnutí určite aj na výhru. Na konci stretnutia bola Denisa Ferenčíková vyhlásená za najlepšiu hráčku v drese Slovenska.

Jaroslav Marks (hlavný tréner): „Začali sme výborne. Prvá tretina bola naozaj vynikajúca. Dánkam sme nič nedovolili, dali sme bohužiaľ len dva góly. Na začiatku druhej tretiny sme dali tretí a od tej doby hráčky prestali hrať. Dánky dali dva zlepené góly a dostali sa do hry. Začali hrať viac agresívnejšie a telom, čo nám nevyhovovalo. Po vyrovnaní Dánok sme sa k zakončeniu už nedostali. Nakoniec ten bod musíme brať a veríme, že nám pomôže k postupu." (zdroj: szfb.sk)