Napísal: Administrator Kategória: Kvalifikácia Europe 1
Uverejnené 01. február 2013 Prečítané: 1278x

SK-ESTSlovensko - Estónsko 7:2 ( 3:0, 2:1, 2:1), góly: 4. Ferencová(Košturiaková), 7.Janegová(Šponiarová), 10. Košturiaková, 23. Stašová(Košturiaková), 40. Ferenčíková(Košturiaková), 45. Ferenčíková (Stašová), 47. Košturiaková - 34. Kati Loid. 60. Merli Kaljuve
Zostava Slovensko: Veronika Letková, Radka Mládenková - Alexandra Ferencová, Alžbeta Ďuríková, Barbora Bernátová, Denisa Ferenčíková, Dominika Sádecká, Katarína Klapitová, Lucia Košturiaková, Martina Stašová, Michaela Ješšová, Michaela Šponiarová, Milota Hutirová, Miroslava Kadučáková, Natália Broošová, Petra Tardíková, Romana Janegová, Veronika Turčáková, Viktória Bobotová

Na štvrtý zápas v kvalifikačnej skupiny nastúpila naša ženská reprezentácia proti Estónsku. V postavení tímov vo svetovom rebríčku sa stretli tabuľkoví susedia, a tak jasným papierovým favoritom nebol nikto. Stretnutie sme začali ako z veľkej knihy. Už v 4.minúte nabila Košturiaková Ferencovej a tá otvárala gólové skóre. Slovensky pokračovali vo vynikajúcom tempe a v 7.minúte Janegová pridala tretí gól. Ani nie o tri minúty sme sa opäť tešili, keď Lucia Košturiaková zvyšovala na 3:0. Hra sa po treťom góle upokojila a na ďalšiu zmenu stavu sme si museli počkať až do druhej tretiny.

Hneď v úvode sa strelecky presadila Stašová, a to sme už viedli 4:0. Hra sa potom striedala z jednej strany na druhú. Hráčky Estónska dokázali v 34.minúte znížiť zásluhou Kati Loid. O šesť minút mal slovenský výber možnosť hrať presilovú hru a Ferenčíková zvyšovala opäť štvorgólové vedenie.

V tretej časti mali naše hráčky hru vo svojich rukách a súperkám veľa toho nedovolovali. V 45.minúte Stašová našla Ferenčíkovú a skóre bolo už 6:1. O tri minúty prišiel ďalší slovenský gól, keď vynikajúco hrajúca Lucia Košturiaková pridala siedmy gól Slovenska. V samom závere sme sa už tešili z dôležitej výhry, keď sekundu pred koncom využila nepozornosť v obrane Merli Kaljuve a spečatila skóre stretnutia na 7:2. Ako hviezda zápasu z nášho tímu bola vyhlásená Lucia Košturiaková.

Tabuľka hovorí jasnou rečou, s piatimi bodmi sa priebežne nachádzame na druhom mieste. Ak dnes porazí Lotyšsko Dánsko, udržíme si túto pozíciu aj pred posledným hracím dňom.

Michal Cvanciger (asistent trénera): „Do zápasu sme šli s tým, že oba tímy majú nôž na krku. Ak by sme dnes prehrali, alebo stratili body mohli sme sa rozlúčiť s postupom. Zo začiatku to bolo opatrné, ale vyšiel nám úvod, dali sme šance a dva góly. Potom sme našu hru hrali celý zápas. Možno dva - tri momenty kde sme zaváhali. Celý zápas od začiatku do konca sme kontrolovali hru. Nebyť našej choroby netiafania brány mohlo to byť ešte lepšie." (zdroj szfb.sk)