Napísal: Administrator Kategória: Kvalifikácia Europe 1
Uverejnené 02. február 2013 Prečítané: 1422x

SK-GerSlovensko - Nemecko 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), góly: 27. Stašová (Košturiaková), 50. Kadučáková (Košturiaková) - 31. Lisa Merle Entelmann
Zostava Slovensko: Veronika Letková, Radka Mládenková - Alexandra Ferencová, Alžbeta Ďuríková, Barbora Bernátová, Denisa Ferenčíková, Dominika Sádecká, Katarína Klapitová, Lucia Košturiaková, Martina Stašová, Michaela Ješšová, Michaela Šponiarová, Milota Hutirová, Miroslava Kadučáková, Natália Broošová, Petra Tardíková, Romana Janegová, Veronika Turčáková, Viktória Bobotová

Slovenská reprezentácia nastúpila na svoj posledný zápas v kvalifikačnej skupiny o svetový šampionát proti Nemecku. Naše reprezentantky mali kvalifikáciu rozohranú vynikajúco a v tomto stretnutí nám na 100 percentný postup stačila aj remíza. Zápas sa začal veľmi aktívne z oboch strán. Oba celky si vypracovali viacero šancí, ale útočníčky nechali vyniknúť obidve brankárky. A preto sa do šatní po prvej časti odchádzalo za stavu 0:0.

Na úvodný gól stretnutia sme si museli počkať až do 27.minúty. Naša najproduktívnejšia hráčka Košturiaková nahrávala Stašovej a úvodný gól stretnutia bol na svete. Netrvalo dlho a bolo vyrovnané. Lisa Merle Entelmann-ová využila nepozornosť v našej obrane a bolo 1:1. Rýchly florbal pokračoval aj v ďalšom priebehu, ale skóre sa v tejto časti už nemenilo.

V tretej tretine sa pokračovalo v nastolenom tempe. Všetkých slovenských fanúšikov však potešila v končiacej sa 50.minúte Miroslava Kadučáková, ktorá zužitkovala Košturiakovej nahrávku a posielala Slovensko opäť do jednogólového vedenia. Tri minúte pred koncom skúšali hrať Nemky bez brankárky, ale naše reprezentantky záver zvládli. A keďže sa už skóre stretnutia nemenilo, Slovensko porazilo Nemecko 2:1 a definitívne sme si tak zabezpečili účasť na tohtoročných Majstrovstvách sveta v Českej republike. Za najlepšiu hráčku stretnutia bola zvolená brankárka Radka Mládenková, ktorá štrnásťkrát úspešne zasiahla a podržala tak celý národný tím.