Napísal: Ivana Repatá Kategória: MS Žien 2013
Uverejnené 07. december 2013 Prečítané: 1549x

SK-Korea-3Po výbornom zápase zdolalo Slovensko Južnú Kóreu 13:0 a udomácnilo sa v tabuľke skupiny C na prvom mieste.

Južná Kórea - Slovensko 0:13 (0:5, 0:4, 0:4), góly: 6. Šponiarová (Ferencová), 9. Šponiarová (Ferencová), 11. Hutírová (Košturiaková), 14. Kadučáková (Sadecká) 17. Šponiarová (Ferencová), 22. Sadecká, 27. Ďuríková (Stašová), 31. Košturiaková (Šponiarová), 39. Sadecká (Ďuríková), 42. Kadučáková (Trosková), 47. Hutírová (Šponiarová), 53. Ferencová (Šponiarová), 55. Sadecká (Ješšová)

Zápas sa rozbehol v rýchlom tempe. Slovensko začalo zásluhou Šponiarovej vyhrávať už 6.minúte. Po necelých troch minútach po prihrávke Ferencovej opäť skórovala Šponiarová. Vzápätí pretlačila loptičku za brankárku Hutirová a slovenská reprezentácia vyhrávala už 3:0. Kórejčankám sa nepodarilo skórovať ani v presilovej hre, keď rozhodcovia vylúčili na dve minúty Natáliu Broošovú. Po chvíľke hry, kedy Slovensky začali hrať v plnom počte, Kadučáková prekonala brankárku – 4:0. V 15.minúte Slovensko začalo tlačiť na bránku. Po tvrdej strele z diaľky v presilovej hre Šponiarová ľahko zvýšila náskok na 5:0.

Na začiatku 2. tretiny Sádecká prestrelila brankárku Leeovú. V 27.minúte našla Stašová voľnú Ďuríkovú a Slovensko viedlo už 7:0. V 31. minúte odpovedala na snahu súperiek skórovať gólom Košturiaková – 8:0. Ďuríková krásnou krížnou prihrávkou našla voľnú Dominiku Sádeckú, ktorá zvýšila vedenie Slovenska pred koncom tretiny na 9:0.
Tretia tretina začala gólom našej reprezentácie. Kadučáková strelila desiaty gól. Kórejčanky sa párkrát dostali do útoku, ale skórovať sa im nepodarilo. Slovenské hráčky si zápas doslova užívali, rovnako to bolo aj na tribúne. Kórejská brankárka Koová vyrazila strelu Šponiarovej k Hutirovej, ktorá bez problémov trafila bránku – 11:0. Košturiaková naznačila výbeh, Šponiarová vystrelila ostrú strelu, ktorú kórejská brankárka neudržala v rukách a Ferencová zvýšila náskok Slovenska na 12:0. Pred koncom stretnutia Ješšová našla voľnú Sádeckú, ktorá na prvýkrát bránku netrafila. Loptička sa odrazila do zadného mantinela spať na hokejku Sádeckej a druhý pokus bol úspešný. Južná Kórea podľahla slovenskému výberu 0:13.

Za najlepšie hráčky boli vyhlásené Michaela Šponiarová a Sunhwa Parková.