Napísal: Ivana Repatá Kategória: MS Žien 2013
Uverejnené 08. december 2013 Prečítané: 1257x

szfbOpäť skvelý úspech. Maďarské hráčky nedokázali prekonať náš výber a Slovensko vyhralo zápas v pomere 11:1.

Maďarsko- Slovensko 1:1(1:3, 0:6, 0:2), góly: 12. Vértesiová – 6. Hutirová (Košturiaková), 13. Ferencová (Košturiková), 15. Broošová, 21. M.Šponiarová, 25. Koštoriaková (Hutirová), 25. Tardíková (Janegová), 26. Ďuríková (Broošová), 35. Kadučáková (Tardíková), 37. Z.Šponiarová (Tardíková), 43. Z.Šponiarová, 50. M.Šponiarová (Behancová)

V rýchlom priútoku Košturiaková vysunula Hutirovú a Slovensko viedlo 1:0 v 6.minúte. O šesť minút odpovedali Maďarky. Vertésiová prekonala našu brankárku Novákovú – 1:1. Ferencová vzápätí trafila do rohu bránky a opäť naše hráčky viedli. V 15.minúte vystrelila Broošová, bránkárka Ballaová loptičku zastavila, ale tá dostala rotáciu, dopadla za jej chrbát a bol z toho gól Slovenska.
Druhá tretina patrila slovenským hráčkam. Po rozohrávke súperiek vybojovala loptičku M.Šponiarová, prebehla s ňou celé ihrisko a prekonala obranu – 4:1 pre Slovensko. V 25. minúte Košturiaková pridala ďalší gól. V tej istej minúte našla Janegová Petru Tardíkovú, ktorá ľahko skórovala. Po ďalších 30 sekundách zvýšila presnou strelou Ďuríková. Slovensko vyhrávalo už 7:1. V 35. minúte Tardíková nahadzovala od mantinelu a trafila dobre postavenú Kadučákovú – 8:1. Vzápätí zvýšila náskok Slovenska Z.Šponiarová. Pred koncom 2.tretiny Vertésiová faulovala našu Košturiakovú, ktorá preletela cez mantinel a dostala od rozhodcov dve trestné minúty za nedovolené narazenie.
Na začiatku poslednej tretiny sme presilovú hru nevyužili, ale v 43. minúte strelila Z.Šponiarová svoj druhý gól v zápase. V 50.minúte sa presadila Michaela Šponiarová a Slovensko vyhrávalo už 11:1. Tento stav sa nezmenil do konca zápasu a Slovensko opäť predviedlo super výkon.

Nejlepšou hráčkou Slovenska bola vyhlásená Zuzana Šponiarová a maďarská hráčka Nicole Vértesiová.