Napísal: Ivana Repatá Kategória: MS Žien 2013
Uverejnené 09. december 2013 Prečítané: 1187x

szfb.skSlovenský tím dnes čakal zápas s Austráliou o prvé miesto v skupine. Hráčky potvrdili úlohu favorita. Romana Janegová a Lucia Košturiaková dosiahli v zápase hettrick.

Slovensko- Austrália 7:2
(4:1, 2:1, 1:0)

4. Košturiaková (Šponiarová M.), 4. Janegová (Bobotová), 14. Janegová (Šponiarová Z.), 15. Klapitová (Šponiarová M.), 27. Košturiaková (Šponiarová M.), 29. Košturiaková (Klapitová), 59. Janegová – 19. Laidlerová (Kihmová), 22. Laidlerová (Quaifová)

Slovenské hráčky v zápase s Austráliou dominovali. V 4.minúte otvorila skóre zápasu Košturiaková, o pár sekúnd Janegová zo stredu ihriska pridala druhý gól nášho tímu. V 14. minúte opäť skórovala Janegová. O minútu na to zužitkovala chybu súperky Klapitová. Slovensko viedlo už 4:0. Tesne pred koncom tretiny využila zmätok v našej obrane Austrálčanka Laidlerová a znížila na 4:1.
V 22. minúte po peknej prihrávke Laidlerová opäť trafila bránku – 4:2. Košturiaková po vylúčení Cameronovej premenila šancu v presilovej hre a zvýšila náskok na 5:2. V 29.minúte dosiahla Košturiaková hettrick v zápase – 6:2 pre Slovensko. V 59.minúte upravila Romana Janegová stav zápasu na konečných 7:2 a taktiež si pripísala hettrick.

Za najlepšie hráčky zápasu boli vyhlásené Lucia Košturiaková a Charlotte Quaife. Slovenský tím si vybojoval prvé miesto v tabuľke C-skupiny.