Napísal: Ivana Repatá Kategória: MS Žien 2013
Uverejnené 13. december 2013 Prečítané: 1007x

zdroj- szfb.skSlovensko čakal zápas o konečné 9.miesto s Ruskom, z ktorého vyšlo víťazne.

Rusko - Slovensko 4:6 (0:2, 0:2, 4:2)

39. Viktorová, 57. Rodinová (Viktorová), 59. Pelevinová (Rodinová), 60. Rodinová (Okulovová) – 7. Stašová (Sládecká), 10. Košturiaková (Hutirová), 32. Zuzana Šponiárová, 37. Janegová (Tardiková), 52. Šponiarová (Ferencová), 57. Trošková

Na začiatku zápasu sa im darilo lepšie ako súperkám. Skóre zápasu otvorila po krásnej akcii Stašová. O necelé tri minúty skórovala Košturiaková a Slovensko vyhrávalo už 2:0. V druhej tretine dominoval ruský tím, ktorý v úvode zahodil hneď dve šance. Zuzana Šponiarová však zvýšila náskok na 3:0 a presilovku využila Romana Janegová. Rusky dokázali znížiť na 1:4, na čo odpovedala Michaela Šponiarová – 5:1 v prospech slovenského tímu. Rusky pridali ďalší gól, ale slovenskí tím pridal poisťujúci gól. V závere zápasu skúsili súperky hru bez brankárky, čo im prenieslo dva góly, ale tie výsledku zápasu sa už nerozhodli a Slovensko obsadilo výhrou 6:4 nad Ruskom deviate miesto na Majstrovstvách sveta. Za najlepšie hráčky zápasu boli vyhlásené Ignateva Lidiia v ruskom tíme a Šponiarová Zuzana v slovenskom tíme.

„Deviata priečka je síce najväčším úspechom v histórii slovenského ženského florbalu, ale chceli sme do elitnej osmičky," povedala po zápase Alžbeta Ďuriková.

zdroj: wfc2013.cz, foto: szfb.sk