Sekcia pripravovaná v spolupráci

s

logo-SO-2010-sk

Logo-reklama

Napísal: Administrator Kategória: vybavenie
Uverejnené 25. júl 2013 Prečítané: 1885x
Vytlačiť

sportobchod

Či už zakladáte školský tím, alebo ste len partia kamarátov a chcete začať hrať nejakú amatérsku súťaž, nemali by ste zabúdať na tréningy.

 

Florbalové vybavenie
Či už zakladáte školský tím, alebo ste len partia kamarátov a chcete začať hrať nejakú amatérsku súťaž, nemali by ste zabúdať na tréningy. Možno vám to bude znieť ako klišé, ale je v tom obrovský kus pravdy. Hrať len zápasy a očakávať, že „sa" to samo nejako doladí je chyba, ktorú opakuje mnoho tímov a samozrejme sa to neblaho prejavuje na ich výkonoch.
Zohrať sa, natrénovať štandardné situácie a zladiť jednotlivé zostavy, to nevznikne len tak z ničoho nič. Aby vaše tréningy mali zmysel, je nutné vybaviť tím praktickými pomôckami.

Tímové tréningové pomôcky
Svoje florbalové schopnosti získate prácou na ihrisku, avšak spravidla je nutné si ich aj vopred naštudovať vo florbalovej literatúre. V nej sa dozviete mnoho tipov a trikov ako na tréningy, tak aj na zápasy a osobnú prípravu. Na tréningy sú veľmi potrebné aj rozlišováky. Ich výrazné farby vám pomáhajú k lepšiemu periférnemu vnímaniu situácie a pozícií hráčov. Skvelou pomôckou je aj autobrankár – stena na upevnenie do bránky s niekoľkými otvormi na trénovanie presnosti streľby.
S týmito pomôckami si osvojíte všetky dôležité schopnosti, ktoré určite zúročíte pri ostrom zápase.

Tímové vybavenie na zápasy
Turnajový režim každého tímu, to už nie je taká pohodička ako na tréningu, kde o nič nejde. Pri zápase ste už jeden tím, ktorý si oblieka rovnaké dresy. Na zápas je nutné všetko dokonale premyslieť, pripraviť a nič neponechať len tak náhode. Nielen pri súťaži budete potrebovať fľaše na pitie, uteráky a každý hráč by mal mať minimálne jednu náhradnú florbalku.
Taktiež si so sebou pribaľte rozlišovacie dresy. Pokiaľ budete mať zhodné tímové farby ako súper, rozhodca vám môže v takejto situácii nariadiť, aby ste ich použili.

Kde zoženiete vybavenie pre florbalové tímy
Ideálnym miestom na nákup všetkého tímového vybavenia na florbal je SporObchod.sk. Všetko máme skladom, ponúkame program zliav pre tímy a tiež poradenstvo od ľudí, ktorí florbalu skutočne rozumejú.