Napísal: Ivana Repatá Kategória: Kremnická liga
Uverejnené 23. júl 2013 Prečítané: 1026x

finale kremnicaTím Fools sa vo svojej trojročnej histórii dostal po prvýkrát do finále FHL a hneď v ňom aj triumfoval, keď v dramatickom finále zdolal niekoľkonásobného korunného princa súťaže Pirátov 6:8.

Piráti hrali už svoje šieste finále a len raz dokázali byť na vrchole! Piráti svojho súpera dostali v úvodných minútach pod tlak. Ten vyvrcholil vedením 2:0. Potom Fools začali postupne vystrkovať rožky, dotiahli nepriaznivý stav a poldruha minúty pred koncom prvej časti viedli 3:4, do polčasu však Piráti dokázali vyrovnať na 4:4. Po prestávke Piráti znova začali preháňať svojho súpera po ihrisku, za čo si vyslúžili vedenie 5:4, keď dokázali využiť presilovku. Aj tentokrát sa Fools spamätali, po necelej pol minúte vyrovnali a v zapätí viedli 5:6. Gólovú prestrelku nevzdávali ani Piráti, päť minút pred koncom bolo 6:6. Radosť z vyrovnania vicešampiónom netrvala dlho, o čosi viac ako minútu ich siedmim gólom Fools umlčali. V závere sa Piráti pokúšali poslať zápas aspoň do vyrovnania. Dvadsaťsedem sekúnd pred koncom si zobrali oddychový čas, v následnej hre bez brankára nedokázali vystreliť na súperovu bránku, po chybenej prihrávke dokonca inkasovali gól. Hviezdou finále bol F. Václav. V tíme nového šampióna FHL sa počas sezóny predstavilo osem hráčov: P. Černický (nehral vo finále), M. Hrmo, A. Mališ (nehral vo finále pre zlomeninu), P. Papšo, J. Svitok, L. Svitok, F. Václav a O. Václav.

Piráti - Fools 6:8 (4:4, 2:4)

PIRÁTI: Lupták (g), Heriban, Hogh, Ma. Hric, Mi. Hric, Mičinec, M. Sekereš

FOOLS: Papšo (g), Hrmo, J. Svitok, L. Svitok, F. Václav, O. Václav

1:0 (3:15) Sekereš (Hogh) - 2:0 (5:01) Mi. Hric - 2:1 (6:39) O. Václav - 2:2 (8:45) Hrmo (O. Václav) - 2:3 (9:40) O. Václav - 3:3 (11:26) Sekereš (Hogh) - 3:4 (12:37) F. Václav (O. Václav) - 4:4 (14:41) Hogh (Ma. Hric) - 5:4 (19:05) Sekereš (Ma. Hric) - 5:5 (19:47) F. Václav (L. Svitok) - 5:6 (21:05) F. Václav - 6:6 (25:03) Hogh (Mi. Hric) - 6:7 (26:19) O. Václav - 6:8 (29:50) Hrmo (O. Václav)