Napísal: Administrator Kategória: 2.liga
Uverejnené 17. apríl 2013 Prečítané: 1137x

Bam2-iUplynulý víkend sa nezrodil ani jeden tesný výsledok, hoci v mnohých dueloch išlo veľa...a ako to už ku koncu sezóny chodí, o výsledky sa viac zaujímajú úplne iné tímy, ako samotní zúčastnení.

FBC 11 Trnava - Blueberries Modra 14 : 7 (4:3 ; 2:3 ; 7:1)
Trnava predviedla jeden z chudobnejších výkonov sezóny. Po prespatom úvode stretnutia prehrávala 0:3. Ešte do konca prvej tretiny však dokázala nezaslúžene otočiť na 4:3. V druhej tretine sa za stavu 6:3 zdalo, že je FBC 11 za vodou, ale ľahkovážnosťou v defenzíve v kombinácií s húževnatosťou Modry sa po druhej tretine išlo do šatní za stavu 6:6. Až v tretej tretine nastúpila Trnava ako ju poznáme a potvrdila rolu favorita. Treba podotknúť, že Modra hrala iba s 3 hráčmi na striedačke a do tretej tretiny už pravdepodobne neostalo veľa síl, ale za predvedený výkon jej patrí pochvala. Trnava si v predstihu zabezpečila 2. Miesto.

Snipers Bratislava - Snipers Bratislava B 19 : 4 ( 6:1 ; 9:0 ; 4:3 )
Snipers Bratislava B - Snipers Bratislava 3 : 18 (1:9 ; 0:6 ; 2:3)

V hale mladosť sa žiadne prekvapenie nekonalo. A tím Snajperov nastúpil v plnej poľnej a zmazal svoje Béčko vo dvoch debakloch. V tabuľke sa tak Áčko dotiahlo na Trnavu a má ešte dva zápasy k dobru, čo ho pasuje za favorita na prvé miesto v základnej časti. Zdramatizovalo sa aj kanadské bodovanie keď sa Tomáš Chvála (2+9) a Peter Banga (5+5) po víkende dotiahli na dosiaľ neohrozené trnavské kvartetoDuran-Sztruhár-Vanta-Matuška.

FBK Jokers - ŠK Seahorseas Bratislava 5 : 13
Morské koníky si na Staré grunty prišli pre povinné dva body do tabuľky a svoju úlohu bez váhania naplnili.Jokers teda zotrvávajú bez víťazstva, na ktoré budú mať ešte dva pokusy. Seahorses ostávajú v boji o tretiu priečku, veľa ešte napovie pondelňajší súboj s Dragons B.

Jánošíkovi zbojníci - 1.SC Malacky 19:4 (5:1,8:2,6:1)
Jánošíci potrebovali pred play-off prerušiť sériu nepresvedčivých výkonov. Cieľ splnili a odniesli si to Malacky. Zbojníci dosiahli svoje doteraz najvyššie víťazstvo a zvládli aj svoj vnútorný boj keď odohrali celý zápas bez vylúčenia. Pomaly sa schyľuje k návratu bodového kráľa Zbojníkov Branislava Throna, ktorý momentálne zarezáva v semifinále hokejbalovej extraligy v drese Nitry.
Hoci Malackám chýbajú na ôsmy Dragons dva body, ešte nemusia zúfať. Práve vo svojom poslednom zápase narazia na Drakov, ktorým budú môcť uchmatnúť rozhodujúce dva body. Malackám teda neostáva nič iné ako fandiť všetkým súperom Béčka Dragonsu. Rapkáče mohli roztočiť už v pondelok o 20:00 keď nastúpil Dragons proti Seahorses...

Dragons Ružinov B - ŠK Seahorseas Bratislava 15 : 5
Pondelňajší večer priniesol súboj dvoch tímov, ktoré mali v lige na jednej strane slabší rozbeh, ale o to lepšie im to sype vo finiši základnej časti. Seahorses sa ocitlo na cudzej palubovke ani nie 24 hodín po odohratí zápasu s Jokers, navyše ako skúsená partia boli určite ovplyvnení aj zamestnaním.Tieto faktory, doplnené o rastúcu formu Drakov sa podpísali pod vysokú prehru Morských koníkov. Zdramatizoval sa tak boj o tretiu priečku, kde ostávajú v hre Lido B, Snipers B, Dragons B, Jánošíci aj Seahorses. Naopak, definitívne zbohom play-off a istú deviatu pozíciu si môžu v jednozápasovom predstihu poznačiť Malacky.