Napísal: Ivana Repatá Kategória: Región Stred
Uverejnené 23. apríl 2013 Prečítané: 1244x

64121 532108753494358 2125685916 nV napínavej sérií zápasov dvoch výborných družstiev z 2.ligy STRED bol nakoniec úspešnejší káder Detvy.

1. finálový zápas: DTF Team Detva A- Likavka 5:6, stav série 0:1

Detvianski florbalisti mali zápas vo svojich rukách, ale tretia tretina im nevyšla, keď dostali tri góly v priebehu piatich minút, ktoré nakoniec rozhodli o celom zápase.

2.finálový zápas: DTF Team DETVA A – Likavka 7:6 po predĺžení, stav série 1:1

Necelú minútu pred koncom viedla Likavka 6:5 a už sa zdalo, že sa budú radovať z víťazstva a postupu do 1. ligy. Detvianski florbalisti sa odhodlali na hru bez brankára a Róbert Malatinec vyrovnal na 6:6. Zápas sa tak dostal do predĺženia, v ktorom rozhodol necelých sedem sekúnd pred koncom po opakovanej strele opäť Róbert Malatinec. Po dramatickom zápase tak vyrovnal sériu na 1:1.

3. zápas Likavka - DTF Team Detva A 2:8 (2:1, 0:3, 0:4); konečný stav série na zápasy 1:2

V rozhodujúcom treťom finálovom zápase Likavka podľahla na domácej pôde v Ružomberku hráčom Detvy, ktorí si zabezpečili postup do prvej ligy.