Napísal: Juraj Chovanec Kategória: SKFL
Uverejnené 25. marec 2013 Prečítané: 1468x

titulkaSkalická mestská florbalová liga má za sebou prvé kolo semifinále...,.

V nedeľu, 24. marca 2013, sa odohralo prvé kolo semifinále Skalickej mestskej florbalovej ligy. Hrací deň odštartoval zápas medzi Olmecou Team Skalica a Mlátičkami. Druhý menovaný celok, ktorý si vo štvrťfinále hladko poradil s Wise Monkeys a bol na víťaznej vlne, si svoju formu do tohto zápasu nepriniesol. Mlátičky, ktorým sa podarilo vyhrať osem zápasov v rade a a už vyše dvoch mesiacov nestratili ani bod, podľahli svojmu súperovi v pomere 5:7. Obidva tímy išli do tohto zápasu s jasným cieľom - vyhrať a ujať sa vedenia v sérii. Stretnutie začali lepšie hostia, keď trikrát trafili tyčku a už v 6. minúte zásluhou Marka Hurbana vyhrávali 1:0. Domáci sa však po krátkom čase spamätali a pomaly začali korigovať výsledok na svoju stranu. Za spomenutie stojí jednoznačne dvojica Denis Babiar - Tomáš Pokovič. Títo dvaja hráči úradujúceho majstra vypracovali šesť zo siedmych gólov a potvrdili tak svoju vodcovskú úlohu. Súhra čísiel 10 a 71 je výborná a to aj napriek tomu, že Tomáš s Denisom spolu odohrali zatiať len pár zápasov. Uvidíme, ako budú vyzerať ďalšie strenutia, nepochybne nás čaká dlhá a napínavá séria. Iná situácia bola v druhom zápase nedeľňajšieho hracieho kola. Proti sebe sa postavili Uragán Senica a Bolts. Domáci, ktorí zvládli náročnú štvrťfinálovú sériu so ŠpelunCrew, vstúpili do tohto zápasu nešťastne, pretože už v 28 sekunde inkasovali prvý gól. Do dvoch minút sa im však podarilo vyrovnať a od tej chvíle začalo byť toto stretnutie ako na hojdačke. Hádam len pár minút svietlo na časomiery vyrovnané skóre, v ostatnom čase sa mužstvá predbiehali o to, kto sa ujme vedenia. Treba povedať, že sa to viac darilo hosťom, ktorí boli takmer stále o krok napred. Hra bola plynulá, boli sme svedkami krásnych akcií a individuálnych schopností. Divákov azda najviac zaujala tá, ktorú vypracoval Tomáš Vaško. Ten sa najprv zbavil útočiaceho hráča Senice, posunul loptičku na Lukáša Mráza, ktorý z ničoho nič zrýchlil ako blesk, otočil sa okolo brány a s kľudom na hokejke zakončil do úplne odkrytej svätyne. Čo sa však krásnych akcií týka, nič dlžní neostali ani domáci. Uragán sa už vo štvrťfinále prezentoval nátlakovou hrou, dokázal si vypracovať množstvo šancí v útočnom pásme a nie raz sa mu podarilo zamotať hlavy súperovej obrane. Príkladom takejto akcie je typický hokejový zámok, ktorý majú Seničania zvládnutý na jednotku. Jeden z útočníkov zavezie loptičku do pásma, posunie ju obrancovi, ktorý v zlomku sekundy posiela nahrávku na nikým neobsadeného hráča, ktorý páli z prvej. Takto sa dvomi presnými zásahmi prezentoval  Boris Záhumenský. Avšak ani jeho dva góly nestačili na víťazstvo domácich a tak sa Uragán lúčil s prvým semifinálovým zápasom prehrou v pomere 8:11.

Olmeca Team Skalica - Mlátičky 7:5

(stav série 1:0)