Napísal: Juraj Chovanec Kategória: SKFL
Uverejnené 29. apríl 2013 Prečítané: 1049x

922828 645102972173461 768241424 nÚradujúci majster opäť vo finále...

V nedeľu, 28. apríla 2013, sa v Skalici konal piaty rozhodujúci semifinálový zápas série medzi mužstvami Olmeca Team Skalica a Mlátičky. Oba celky vstúpili do tohto nervydrásajúceho súboja opatrne, pozorne bránili a do útokov vyrážali len sporadicky. Dôkazom tohto tvrdenia sú len tri vážnejšie šance, z ktorých dve boli tyčky a len jedna bola gólová. V prvej dvadsťminútovke videli diváci teda len jeden jediný gól. Obraz hry sa zmenil v druhej tretine, kedy padlo vyše desať gólov! Hra nabrala rýchlejšie tempo, obrany obidvoch mančaftov už neboli tak pozorné a tým sa otvárali dvierka pre šikovných útočníkov, ktorí dokázali zúžitkovať svoje šance. Do tretej fázy zápasu sa vstupovalo za stavu 8:4, teda za stavu, ktorý sa ešte pokojne mohol zmeniť. Avšak v nasledujúcich minútach sa hostia dopustili niektorých priestupkov, za čo boli v konečnom súčte potrestaní vyše štrnástimi minútami hry o troch hráčov, čo domáci bez váhania využili. Počas tejto dlhej presilovej hry sa im podarilo vsietiť štyri góly, čím nakoniec spečatili víťazstvo v tomto zápase a takisto postup do finále. Olmeca sa  vo finále objaví už po druhý raz. Úradujúcemu majstrovi bude v ceste za obhajobou titulu stáť kvalitný a silný celok Bolts, ktorý si poctivo a šikovne vyšľapal cestičku až do poslednej fázy play off. Určite nás čakajú vynikajúce zápasy. Ten prvý, ktorý nás čaká už budúcu nedeľu, budú viesť rozhodcovia spoza rieky Moravy, Jan Harca - Jiří Ilčík.

Olmeca Team Skalica - Mlátičky 13:5

(konečný stav série 3:2)