Napísal: Juraj Chovanec Kategória: SKFL
Uverejnené 28. máj 2013 Prečítané: 1494x

Foto 006Skalická mestská florbalová liga spoznala nového majstra!

V nedeľu, 26. mája 2013, sa v Skalici odohral štvrtý, a teraz už môžme povedať aj posledný, zápas finálovej série medzi Olmecou a Bolts. Hneď v úvode zápasu museli domáci čeliť sedemminútovej presilovej hry hostí, ktorí z nej vyťažili len jeden gól. To domácich psychicky povzbudilo a od tej chvíle začala byť hra pomerne vyrovnaná. Najväčší tlak vyvinuli modro-bieli v tretej tretine stretnutia, kedy svojho súpera neraz zomkli v jeho obrannom pásme. Za stavu 7:5 hostia odvolali gólmana, ich šance na skorigovanie stavu však definitívne pochoval snajper bleskov, Juraj Kováč, ktorý v záverečnej minúte zápasu rozvlnil sieť opustenej svätyne. Bol to práve on, kto spečatil zisk prvého majstrovského titulu pre Bolts. Posledné sekundy stretnutia a oslavy z víťazstva nájdete v dolu priloženom videi.

Bolts - Olmeca Team Skalica 8:5

(konečný stav série 3:1)