Logo-reklama

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Juraj Chovanec Kategória: SKFL
Uverejnené 30. máj 2013 Prečítané: 1607x
VytlačiťsetimnaaaUž čoskoro vypukne na Záhorí regionálne superfinále. Vôbec prvé v histórii!

 

 

 

 

 

 

 

 

Už o deväť dní, teda presne 8. júna 2013, vypukne v Skalici regionálne superfinále. Bude to súboj, v ktorom sa stretnú víťazi dvoch amatérskych líg. Sily si zmerajú majster Skalickej mestskej florbalovej ligy, mužstvo Bolts, a majster XFlorbal Ligy (CZ), celok TJ Sokol Hovorany. Pre obidva tímy to bude krásny a netradičný záver sezóny, v ktorom zabojujú o pohár Regionálneho šampióna. O tejto akcii a inom sme sa porozprávali s vedúcim mužstva spoza rieky Moravy, Adamom Benešovským.

 

 

*Adam, predstav nám prosím váš tím, TJ Sokol Hovorany*

"V Hovoranech se florbal hraje asi jedenáctým rokem. Dříve jsme hráli sokolské soutěže v kategoriích od žáků až po dospělé. V žácích jsme pravidelně postupovali na krajské přebory. V době, kdy jsme se rozběhli na střední školy, se studium s florbalem těžko kombinovalo a někteří taky jednoduše ztratili zájem o tento sport, proto dlouho trvalo, než náš tým „dospěl“. V posledních sezónách se v mužstvu vystřídalo mnoho hráčů a letos se u nás setkal tým, který chtěl uspět."

 

*Ako by si zhodnotil túto sezónu a vašu cestu za historicky prvým titulom?*

"Tato sezóna začala výborně a hned první utkání dopadlo 5:0 v náš prospěch. V dalším průběhu sezóny jsme odehráli několik výborných zápasů. V druhé polovině sezóny jsme si prošli krátkou krizí a kvůli tomu nám po základní části patřilo „až“ druhé místo. V semifinále play off jsme se utkali s Velkými Bílovicemi a to byl asi nejtěžší zápas sezóny, protože stav byl dlouho vyrovnaný, nakonec jsme ale postoupili do finále po výsledku 2:0. Ve finále proti FATRu (Dubňany) se nám povedlo vstřelit první góly. Utkání jsme si trochu zdramatizovali vlastní brankou, ale nakonec se nám povedlo zápas udržet a mohli jsme oslavovat."

 

*Keby si mal povedať nejaké pozitíva/negatíva XFlorbal ligy, aké by to boli?*

"Na XFlorbal lize je výborné to, že je předem daný rozpis a podle toho se jede. Letos se tedy v průběhu sezóny upravoval, ale když je to nahlášeno s dostatečným předstihem, tak v tom není problém. Dále bych řekl, že se hraje v pěkných halách, finálový turnaj pískali dobří rozhodčí a hlavně je to skvělá příležitost pro začínající týmy, které si netroufají na soutěže ČFbU. Organizace jako taková byla dobrá a nepamatuji si nějaký velký průšvih. Na začátku sezóny bylo prvních pár zápasů hodně o sekání, ale to bylo tím, že začínající týmy neměly úplně zažitá pravidla. Ke konci však bylo všechno v pořádku a těším se na další sezónu."

 

hovorany majstr

 

 

*Možnosť superfinále prišla celkom nečakane. Boli ste ako tím hneď za alebo ste nad touto akciou rozmýšľali dlhšie?*

"No musím se přiznat, že já jsem z toho moc nadšený nebyl, protože po finále jsem měl zdravotní problémy. Ostatní ale okamžitě souhlasili a chtěli hrát. Dá se říct, že rozhodnuto bylo velmi rychle."

 

*Poznáš vášho protivníka, čerstvého majstra Skalickej mestskej florbalovej ligy, tím Bolts? Máš nejaké informácie o tejto lige?*

"Našeho soupeře neznám, ale chtěl bych jim poblahopřát k titulu. S několika týmy z vaší soutěže jsme hráli, ale když máme nastoupit proti mistrům, tak se musíme připravit na těžší zápas. Informace o soupeři ani zjišťovat nebudeme, prostě si jedeme zahrát, zafandit a pobavit se."

 

*O vašom mužstve je známe, že ho chodí povzbudzovať početný fanklub, ktorý je vraj najlepší v Xflorbal lige. Podobne je na tom aj náš majster, za ktorým stoja výborní fanúšikovia. Zrejme to bude boj nielen na ihrisku, ale aj v hľadisku. Čo myslíš?*

"Možná bude něco na tom, že fanoušci jsou jako další hráč v poli. Naši fanoušci s námi letos odjezdili všechny zápasy a všude je bylo hodně slyšet a to i tehdy, kdy se posbírali třeba jen čtyři. Ono to začalo na turnaji v Hodoníně, který se hrál někdy po Vánocích. Hrálo se nám velmi dobře a vypadli jsme vlastně až před finálovou skupinou s pozdějšími vítězi. Týmu se moc líbila atmosféra, fanouškům předvedená hra a bojovnost, proto neváhali přijet na ligový turnaj. V dalším průběhu sezóny se k tomu jádru přidávali další a další a na finále nám vytvořili krásnou kulisu. Velká část těch pohárů, které jsme letos získali, patří i jim. Těším se na atmosféru, protože tak jako náš tým nenastoupil proti Bolts, tak naši FANS nenastoupili proti jiným fanouškům. Na toto měření hlasivek jsem možná ještě zvědavější."

 

*Na záver sa ťa spýtam, aké sú tvoje očakávania od tohto stretnutia?*

"Na zápas zatím moc nemyslím, protože mám trochu jiné starosti. Ale určitě jsem zvědavý, jaký tým proti nám nastoupí. Bude to první souboj vítězů obou lig a utkání bude mít svou kvalitu, náboj a perfektní atmosféru. Očekávám od toho hezky strávenou sobotu a pěkný zápas."

 

hovorany fanklub