Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

Napísal: Administrator Kategória: zex
Uverejnené 23. november 2012 Prečítané: 1184x

DFA-allV derby sa očakával zápas medzi Nitrou a Nemšovou, ktorý napokon skončil vysokým víťazstvom Nitry 13:4. V tabuľke sa posúva na vyššie priečky aj Tvrdošín, ktorý zvládol oba domáce zápasy a na lídra stráca už iba bod. Videli sme aj zápas na spodku tabuľky, kde Modra porazila vysoko Stupavu 9:2 a tak sa zverenkyne trénera Hýleka posunuli na deviatu priečku. Prinášame Vám niektoré vyjadrenia k zápasom.

FBC Blueberries Modra - FBK Bogdau Stupava 9:2 (2:0,3:0,4:2), góly: Klúčiková 2, Heliová, Vítková 2, Koreňová M., Kalmárová 3 - Sláčiková, Papánková

Miroslav Hýlek (Modra): „Zápas bol jednoznačne v našej réžii, aj keď sme sa rozbiehali postupne. V podstate výsledok ukazuje, že sme vyhrali s vyšším rozdielom triedy a ja si myslím, že dievčatá, moje zverenkyne, majú nato, aby hrali extraligu v blízkej dobe. Teraz sa v nej učíme a dôkazom toho bol priamy súboj o záchranu so Stupavou, ktorú sme vyhrali."

FBK Tvrdošín - FBK Kométa Smolník 15 : 3 (7:1,4:0,4:2), góly: Hutirová 4, Spišiaková 3, Stredanská M. 3, Turčáková 2, Medvecká, Ješová, Buková - Hudáková P.2, Kalinská

FBK Tvrdošín - FBC Mikuláš Prešov 10:2 (4:0,4:0,2:2), góly: Spišiaková 4, Hutirová 2, Buková 2, Paňková, Stredanská  - Stašová, Cupráková

Michal Cvanciger (FBK Tvrdošín): „Oba zápasy boli dosť podobné, aj včera aj dnes sme nastúpili na dva útoky, kde sme chceli zápasy rozhodnúť už v prvej tretine. Tak sme chceli dať to najsilnejšie do útokov. Včera sme vyhrávali 7:1 po prvej  tretine a dnes 4:0 takže sa to podarilo. Obidva zápasy sme už dve tretiny hrali na tri útoky a zapojili všetky dievčatá.. Naša hra už potom trošku stratila úroveň, ale ako v pohode sme dotiahli zápasy do víťazného konca.  Veľmi málo sa súper dostával na našu polku a ohrozovali brankárku ako aj Smolník aj Prešov. My sme tam vysoko napádali takže tam mali veľké problémy s rozohrávkou. Po dvoch tretinách sme v obidvoch stretnutiach jasne viedli a  potom sa už len dohrávalo."

VŠK FTVŠ UK Hurikán - NTS FK-ZŠ Nemšová 5:9 (0:4, 3:3, 2:2), góly: Tardíková P. 3, Gibaščíková, Tokárová (vlastný gól) - Izraelová 4, Ďuríková V.2, Ďuríková A. 2, Gáliková

VŠK FTVŠ UK Hurikán - ŠK 98 Pruské 3:3 (3:0,0:2,0:1), góly: Krasňanová, Jankelová, Kašlík - Šponiarová M., Šponiarová Z., Petrovská

Juraj Šajben (Hurikán Bratislava): "Po včerajšku sme boli dosť unavený zápasom s Pruským a bolo nás len sedem hráčok,  tak sme aj tak hrali. Baby boli kondične vyčerpané to bolo o tej obrannej hre a nestíhali sme dobiehať loptičky a hráčky, takže tam sa potom robili aj tie chyby. Ktoré sa prejavili v prečíslení  a z toho padali góly.

V druhom zápase dievčatá podali dobrý výkon, defenzívny splnili všetko to čo bolo povedané,, dohodli sme sa systéme hry takže súpera  sme nepúšťali do nejakých vyložených šanci, snažili sme sa ich dobre blokovať Zachytávať ich nahrávky. Brankárka veľmi dobre zachytala, sa jej vydaril zápas. Rozhodcovia zle pískali tak niektoré veci aj dosť proti nám,. mali sme dosť vylúčené hráčky v počte sedem,  keď nás dohrávalo tak niektoré  boli celý čas na ploche 60 minút, takže možno by sme mohli ten zápas aj vyhrať, ale keďže sme mali vylúčene tie 4 hráčky tak to už sa nedalo."

Peter Tydlačka (Nemšová): „Od začiatku zápasu sa super stiahol do obrany, využili sme dve presilovky po prvej tretine bolo 1:4. V ďalšom priebehu súper znížili na 2:5 a dotiahli sa po trestnom strieľaní na 3:5. Aj jedna aj druhá strana sme mali možnosť trestného strieľania, čo sme premenili a my sme potom po oddychovom čase zvýšili na 3:6, vzápätí na 3:7. Zvyšok  sa vlastne už len dohrávalo. Vlastne cely zápas sme útočili a súper prevažne bránil. Hrali predovšetkým na rýchle brejky a to im aj vychádzalo.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - NTS FK-ZŠ Nemšová 13:4 (5:0, 5:1, 3:3), Góly: Janegová 5, Kolesárová 3, Trnková 2, Fúsková 2, Korcová 1 - Gáliková 2, Ďuríková A. 1, Zajacová 1

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - ŠK 98 Pruské 10:9 ( 5:2, 1:4, 4:3), Góly: Janegová 3, Trnková 2, Kolesárová 2, Korcová 2, Schildová  - Petrovská 3, Blašková 2, Šponiarová M., Hrehušová , Florišová , Dobrodejová

Nikola Fusková (Nitra): "Zápas by som zhodnotila tým, že sme hrali veľmi dobre, pričom sa to všetko odrazilo od prvej tretiny, v ktorej sa nám hneď začalo dariť, padali nám tam góly, čo bolo vynikajúce. Do zápasu sme šli nabudené, pretože s Nemšovou hrať je „fakt super". Naše zápasy s týmto súperom vždy vyzerali tak, že my sme sa doťahovali o góly, ale teraz to dopadlo jednoznačnou výhrou na našej strane. Druhú tretinu by som zhodnotila tak, že sme trošku povolili v hre, súperky boli viac nabudené, mali viacero šancí, pri ktorých nás podržala naša golmanka a hlavne sme to zvládli ako tím. Baby boli fakt super, pretože všetko, čo sme si povedali, či už na tréningu, alebo aj v šatni pred zápasom sme dodržali. Čo sa týka tretej tretiny, tak v tej sme mali určité komplikácie, prestali sme hrať, pretože sme si mysleli, že sme za vodou, lebo ten náskok bol 10-gólový. Táto tretina dopadla 3:3, čo nám nevadí, lebo sme si to mohli dovoliť s takým náskokom a chcem poďakovať hlavne babám, že teda dodržali to, čo sme si povedali, a že to dopadlo tak, ako to dopadlo."

Betka Ďuríková (Nemšová): "Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať, a tak potvrdiť našu pozíciu lídra. No už v prvej tretine to tak nevyzeralo, dostali sme rýchle góly, ktoré poslali Nitru do jasného vedenia. Keďže nám chýbali kľúčové hráčky, hrali sme len na dve päťky, ktoré boli nanovo poskladané hráčkami, ktoré spolu dlhodobo nehrajú. Zápas bol plný nervov, faulov, oplácania a kriku. Zápas jednoznačne nezvládli rozhodcovia, ktorí si nevytvorili rešpekt a púšťali hru ako sa len dalo. Preto vznikali situácie, keď sa viac hádalo ako hralo. No vyhovárať sa na rozhodcov je zbytočné, zápas sme si prehrali samé. Položili nás rýchle góly Nitry, ktorej dnes padlo všetko a my sme sa museli na góly nadrieť, taktiež sme to nezvládli po psychickej stránke. Musíme na tento zápas zabudnúť a sústrediť sa na ďalšie účinkovanie."