Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

Napísal: Administrator Kategória: zex
Uverejnené 29. marec 2013 Prečítané: 1249x

Florbal-Nitra-Pruske-semifinal3 017V piatok, 29.3. pokračovalo semifinále play-off ZEX vo floorballe. Dievčatá DFA Nitra privítali na palubovke v Nitre hráčky z ŠK98 Pruské.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - ŠK 98 Pruské 9:4 (3:4,4:0,2:0) - séria 2:1 Góly a asistencie: 7. Korcová, 8. Dugovičová (Trnková), 14. Broošová (Janegová), 22. Korcová (Kňažková), 31. Gašperanová (asistencie), 33. Dugovičová (Janegová), 37. Gašperanová (Janegová), 50. Dugovičová (Trnková), 57. Dugovičová (Janegová) – 1. Trošková (Petrovská), 7. Petrovská (Hrehušová), 14. Hrehušová (Petrovská), 16. M.Šponiarová (Trošková) Presilovky: 3/1 - 3/1 Rozhodovali: Melíšek, Beňo

Zostavy: Pruské: Letková, (Krištofová) – Trošková, Šponiarová M., Hrehušová, Petrovská, Reseková, Florišová D., Hlaváčová, Mončeková, Dobrodejová L., Blašková, Florišová L., Bachorcová, Dobrodejová V. Nitra: Stredanská (14. Svoradová) – Bajanová, Gašperanová, Kňažková, Pillajová, Trnková, Nagyová, Korcová, Broošová, Schildová, Janegová (C), Dugovičová, Filová, Košťálová.

Nitranky privítali na svojej domácej palubovky hostky z Pruského. Prušťanky začali stretnutie veľmi dobre, už po 39 sekundách sa sieť prvýkrát rozvlnila za chrbtom Stredanskej - Janka Trošková po prihrávke od Petrovskej využila menšiu nepozornosť gólmanky. Už v tretej minúte mohla Dugovičová vyrovnať, no spálila tutovku, keď prestrelila opustenú bránu. Hráčky Pruského si v šiestej minúte vypracovali dve vážnejšie šance, ale brankárka Stredanská skvelo vychytala Hrehušovú i Troškovú. O pár sekúnd na to sa Klaudia Petrovská uvoľnila na ľavej strane a nádhernou strelou vymietla pavučinu brány - 0:2. Ani nie minútu na to sa Skarlet Korcovej podarilo znížiť, jej tečovaná loptička prepadla Letkovej do brány. Dugovičová nadviazala v 8. minúte na gól Korcovej a krásnou kľučkou dorovnala stav na 2:2. Presilovku po vylúčení Resekovej z 10. minúty nedokázali domáce florbalistky využiť. Obrat zariadila Broošová v 14. minúte, ktorá z pomerne ťažkého uhla prepálila Letkovú. Hráčky Pruského sa veľmi rýchlo z gólu otriasli a ihneď prišlo vyrovnanie z čepele Hrehušovej, ktorá sa spoza brány natlačila do zakončenia. Po tomto momente prišlo striedanie v domácej bráne - Stredanskú nahradila Svoradová. V 16. minúte prišlo vylúčenie Kňažkovej. Najprv Petrovská nastrelila iba brvno, no potom sa kapitánka Michaela Šponiarová presadila dobre mierenou strelou - 3:4. I vďaka početnému fanklubu ŠK98 Pruské, ktorý vytvoril v Nitre takmer domácu atmosféru vyhrali hosťujúce hráčky prvú tretinu 4:3.

V druhej tretine stretnutie pokračovalo v rýchlom aktívnom tempe, po tridsiatich sekundách mala dobrú šancu Petrovská, tá však nemierila presne. V 22. minúte zahrala Mončeková rukou a po jej vylúčení dokázali domáce florbalistky dorovnať stav zásluhou Korcovej. „Hluché“ miesto prerušil až gól Gašperanovej, ktorá pretlačila loptičku za chrbát Letkovej v 31. minúte. O dve minúty na to si gól pripísala Dugovičová, ktorá tvrdou strelou rozvlnila sieť. V 37. minúte najprv vynikla brankárka Letková, ktorá zneškodnila dve tutovky svojimi dobrými akrobatickými zákrokmi, no krátko na to sa Gašperanová trafila už presne. Prušťanky nedokázali v druhej tretine skórovať, domáce hráčky ju vyhrali 4:0.

Tretia tretina sa niesla v duchu vyrovnanej hry. Hráčky z Pruského si v jej prvej polovici vypracovali viacero šancí, no nevyužili ani jednu, nepotrestali ani vylúčenie Dugovičovej. Obrana Pruského v 50. minúte zabudla práve Dugovičovú, ktorá dostala prihrávku a strelou pod brvno prekonala Letkovú. Dugovičová skompletizovala svoj hattrick v 57. minúte strelou k žrdi. Kozmetickú úpravu mohla zariadiť Veronika Dobrodejová, ktorá ale nevyužila svoju samostatnú akciu - proti bola gólmanka Svoradová. Nitranky vyhrali v treťom semifinálovom zápase zaslúžene 9:4 a získali prvý postupový mečbal.