Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

Napísal: Administrator Kategória: zex
Uverejnené 30. marec 2013 Prečítané: 1430x

Florbal-Nitra-Pruske-semifinal4 026V sobotu, 30.3. pokračovalo semifinále play-off ZEX vo floorballe. Dievčatá DFA Nitra privítali na palubovke v Nitre hráčky z ŠK98 Pruské.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - ŠK 98 Pruské 3:4 (0:2, 1:0, 2:2) - séria 2:2
Góly a asistencie: 24. Dugovičová (Filová), 44. Janegová (Trnková), 54. Gašperanová (Janegová) – 3. Reseková, 16. Hrehušová (Trošková), 45. Hrehušová, 59. D.Florišová
Presilovky: 3/1 - 1/0, Rozhodovali: Karácsony, Sklenica
Zostavy:
Pruské: Letková, Krištofová – Trošková, Šponiarová M. („C"), Hrehušová, Petrovská, Reseková, Florišová D., Hlaváčová, Mončeková, V.Dobrodejová, L. Dobrodejová, Blašková, Florišová L., Bachorcová, Šponiarová Z.,
Nitra: Stredanská – Bajanová, Gašperanová, Kňažková, Pillajová, Trnková, Nagyová, Korcová, Broošová, Schildová, Janegová („C"), Dugovičová, Filová, Košťálová

Hráčky Pruského prišli do Nitry na štvrtý semifinálový duel s jasným cieľom - odvrátiť nitriansky mečbal a vynútiť si piaty zápas. Prušťanky začali stretnutie aktívnejšie ako domáci celok, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku po prvej tretine. Už v tretej minúte sa Reseková nebála vystreliť z veľkej diaľky a strelila úvodný gól, nakoľko brankárka mala zakrytý výhľad. Dugovičová mohla o minútu odpovedať, no jej zakončenie nebolo dostatočne presné. Hostky pokračovali v dobrom útočnom nasadení, čo logicky vyústilo do ďalšieho gólu, o ktorý sa postarala vynikajúca Ivana Hrehušová, ktorá dobre mierenou strelou prekonala Stredanskú. O necelú minútu na to mohla pridať tretí kúsok Veronika Dobrodejová, no tá mierila iba do konštrukcie brány. V závere tretiny nastrelila Petrovská Stredanskú iba do masky. Hráčky Pruského i vďaka fanklubu, ktorý opäť meral cestu do Nitry, vyhrali prvú tretinu 2:0.

Druhé dejstvo bolo už viac vyrovnané. Nedáš-dostaneš. Tak vyzeral úvod tretiny. Najprv si Troškovej strelu Stredanská tečovala do žrde, o 90 sekúnd na to sa do samostatného brejku dostala Dugovičová, ktorá zvolila strelu a znížila - 1:2. Od tohto momentu, ktorý sa udial v 24. minúte gól do prestávky nepadol. Hráčky na oboch stranách mali šance na skórovanie, no ani Hrehušová, Trnková či Dugovičová netrafila presne. Po druhej tretine viedli Prušťanky o gól.

Už dopredu bolo známe, že v tretej tretine pôjde oveľa. Tímy ju hrali opatrne ale zároveň zodpovedne. Kapitánka domácich, Romana Janegová, vyrovnala tri sekundy pred vypršaním trestu Michaely Šponiarovej. Odpoveď na seba ale nenechala dlho čakať - presne o 60 sekúnd sa vynikajúco hrajúca Ivana Hrehušová trafila presne a hostky opäť viedli o gól. Drámu spôsobila Gašperanová, ktorá v 53. minúte vyrovnala. Hrdinkou stretnutia, sa ale stala Daniela Florišová, ktorá po hrubej chybe Broošovej strelila štvrtý gól do siete Stredanskej. Domáce sa ešte snažili vrátiť sa do zápasu, no bolo neskoro. Prušťanky v Nitre zvíťazili, rozhodne teda až piaty zápas, ktorý sa odohrá v Dubnici.

Autor: Peter Marienka