Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Administrator Kategória: zex
Uverejnené 01. apríl 2013 Prečítané: 1277x
Vytlačiť

Nr-PrSemifinálová séria medzi Nitrou a Pruským sa predstavila v Nitre. Hráčky spod Zobora uhrali na ihrisku majstra pomerne dobrý výsledok a za stavu 1:1 sa predstavili pred domácim publikom.


4. semifinálový zápas: ŠK Slávia SPU DFA Nitra - ŠK 98 Pruské 3:4 (0:2, 1:0, 2:2) - stav série 2:2
Góly a asistencie: 24. Dugovičová (Filová), 44. Janegová (Trnková), 54. Gašperanová (Janegová) – 3. Reseková, 16. Hrehušová (Trošková), 45. Hrehušová, 59. D.Florišová
3. semifinálový zápas: ŠK Slávia SPU DFA Nitra - ŠK 98 Pruské 9:4 (3:4,4:0,2:0) - stav série 2:1 Góly a asistencie: 7. Korcová, 8. Dugovičová (Trnková), 14. Broošová (Janegová), 22. Korcová (Kňažková), 31. Gašperanová (asistencie), 33. Dugovičová (Janegová), 37. Gašperanová (Janegová), 50. Dugovičová (Trnková), 57. Dugovičová (Janegová) – 1. Trošková (Petrovská), 7. Petrovská (Hrehušová), 14. Hrehušová (Petrovská), 16. M.Šponiarová (Trošková)

 

V treťom semifinálovom zápase sa hral vyrovnaný florbal len v prvej tretine. Do druhej časti nastúpili lepšie domáci a jednoznačne už kontrolovali priebeh zápasu. Štvrtý semifinálový zápas bol pre majstra dôležitý, ak chcel hrať finále, musel sériu vyrovnať. O všetkom rozhodla nakoniec prvá tretina, ktorú domáce prehrali 0:2 a aj napriek k tomu, že stretnutie vyrovnali, rozhodli hosťujúce hráčky o víťazstve v 59.minúte. Séria je teda vyrovnaná 2:2 a o druhom finalistom sa rozhodne v Pruskom, 2.apríla o 18.hodine. Hodnotenie Vám prinášame vo videopríspevku.


ROZŠÍRENÁ FOTOGALÉRIA JE TU.

Zuzana Šponiarová (Pruské), 3.zápas: "Zápas na domácej pôde Nitry sme začali veľmi dobre, keď sme už na začiatku prvej tretiny viedli 2:0. Vylúčeniami a zbytočnými chybami protihráčky vyrovnali na 3:3. Na konci prvej tretiny sme ešte pridali jeden gól a tak sme viedli 4:3. V druhej tretine sme ako keby prestali hrať, hráčky Nitry zapli a pridali 4 góly. Po druhej tretine sme chceli otočiť stav stretnutia a ukázať čo je v nás. Bohužiaľ sme nepremieňali šance, nevyužili presilovku a ešte sme inkasovali 2 góly a tak sme prehrali 9:4. Veľká vďaka patrí naším fanúšikom, ktorý nám v Nitre vytvorili domácu atmosféru a skvele nás povzbudzovali."
Dana Florišová (Pruské), 4. zápas: "Museli sme vyhrať, a tým si vynútiť piaty zápas, aby to nebola naša posledná cesta na zápas v tejto sezóne, ale ďalší pozitívny krok k obhajobe minuloročného titulu. Začiatok sa začal podobne, ako v piatok. Po prvej tretine sme viedli o dva góly. Naštartovala nás taktiež atmosféra našich verných fanúšikov, ktorý nás usilovne podporovali. Zopár dievčat malo mierny strach, že sa zápas otočí v náš neprospech, ako v niektorých predošlých stretnutiach. Zápas nebol príliš bohatý na góly, skôr len o nepremenených šanciach a bojovnosti. V poslednej tretine čoraz viac stúpalo napätie, hlavne v situácii, keď sa zápas vyrovnal. Nitra sa i s pomocou rozhodcov veľmi snažila zvíťaziť, no som rada, že som v správnom čase strelila štvrtý gól, ktorý nám zabezpečil víťazstvo a zápas nevyústil až do predĺženia."

Romana Janegová (Nitra): "Semifinálová séria s Pruským je veľmi vyrovnaná. Pruské ako minuloročný majster ma viac skúsenosti a má veľkú silu v útoku a na brankárskom poste. Sme si toho vedomé a poznáme recept na výhru. Každý jeden zápas je nesmierne náročný na fyzičku. Je to play-off a na ihrisku to je aj zjavne pocítiť. Hra sa pritvrdila a zrýchlila. Rozhodujú maličkosti a hlavne povestné šťastíčko. Je pre dnami posledný zápas série. Ide o všetko a my cestujeme s jasným cieľom. Sme pripravené na ihrisku odovzdať všetko čo je v nás, a to snáď bude stačiť."

video: Marián Janega, foto: Zuzana Javorová

Najbližšie kolo ZEX