Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

Napísal: Administrator Kategória: zex
Uverejnené 03. apríl 2013 Prečítané: 1812x

foto 011V utorok, 2.4. pokračovalo semifinále play-off ZEX vo floorballe. Dievčatá ŠK98 Pruské privítali na palubovke MŠH v Dubnici nad Váhom hráčky ŠK Slávia SPU DFA Nitra.

ŠK 98 Pruské - ŠK Slávia SPU DFA Nitra 7:5 (3:1, 1:0, 3:4) - séria 3:2
Góly a asistencie: 14. V.Dobrodejová (Z.Šponiarová), 14. Hlaváčová, 17. Hrehušová, 28. M.Šponiarová (Trošková), 41. V.Dobrodejová (Blašková), 43. Z.Šponiarová (Petrovská), 58. Z.Šponiarová – 2. Dugovičová (Broošová), 42. Gašperanová (Dugovičová), 49. Trnková (Pillajová), 49. Broošová (Schildová), 60. Janegová (Štefániková)
Presilovky: 3/2 - 2/0, ČK: 35. Kňažková, Rozhodovali: Tomáš - Cíbik, Diváci: 280

Zostavy:
Pruské: Letková – Hlaváčová, M.Šponiarová ("C"), Mončeková, Trošková, Hrehušová, Da.Florišová, V.Dobrodejová, Z.Šponiarová, L.Dobrodejová, Petrovská, Blašková, Reseková, Bachorcová, L.Florišová.
Nitra: Svoradová – Bajanová, Gašperanová, Kňažková, Pillajová, Trnková, Janegová ("C"), Nagyová, Korcová, Broošová, Schildová, Košťálová, Dugovičová, Filová, Štefániková.

Úvod rozhodujúceho piateho semifinálového zápasu bol z oboch strán opatrný. Ani jeden tím sa totiž nechcel vystavovať zbytočnému nebezpečenstvu, obrany pracovali na plné obrátky. Úvodný gól padol presne po 120 sekundách z čepele Dugovičovej, ktorá po mikrosúboji pri mantineli vzala loptičku a hodila ju za chrbát Letkovej. Domáce hráčky tento inkasovaný gól nakopol, no vyrovnanie prišlo až v 14. minúte, keď Veronika Dobrodejová doklepla loptičku do brány. O šesť sekúnd na to vyskúšala Dominika Hlaváčová nahodiť z veľkej vzdialenosti a oplatilo sa - 2:1. Počas vylúčenia Mončekovej hostky poriadne tlačili, no v závere presilovky Nitry sa dostala do brejku Petrovská, ktorá bola faulovaná a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Exekútorka Ivana Hrehušová si rutinérsky položila Svoradovú na zem a bekhendom strelila tretí gól Pruského. Do prestávky sa už nič nestalo, Prušťanky vyhrali prvú tretinu zaslúžene 3:1. Spomenúť treba samozrejme početnú divácku návštevu, do MŠH v Dubnici si našlo cestu až 280 divákov. Fankluby povzbudzovali svoje tímy o dušu, no o niečo hlasnejší boli domáci priaznivci.

Druhá tretina takisto patrila domácim hráčkam. Už v úvode si Petrovská počkala na prihrávku, ale z voleja neprepálila Svoradovú. V 27. minúte Michaela Šponiarová prepálila všetko čo jej stálo v ceste - 4:1. Potom sa hra až do 35. minúty vyrovnala. Kňažková dostala od hlavného rozhodcu červenú kartu, nasledovala päť minútová presilovka Pruského. Domáce florbalistky si vypracovali viacero šancí, skúšali rôzne recepty na prekonanie gólmanky, no ani jeden sa neujal. Nitranky prežili oslabenie bez ujmy. Po druhej tretine teda platil na ukazovateli skóre stav 4:1.

Úvod tretej tretiny bol bohatý na góly. Najprv sa presadila dobrou strelou Veronika Dobrodejová, o 15 sekúnd na to odpovedala Gašperanová. V 43. minúte Zuzana Šponiarová využila presilovku a Prušťanky viedli už 6:2. Potom ale prišli chvíle Nitry. Hosťujúce hráčky dokázali v priebehu 21 sekúnd streliť dva kontaktné góly, o ktoré sa postarali Trnková a Broošová - 6:4. Situáciu upokojila Zuzana Šponiarová v 58. minúte, keď sa kapitánka trafila z veľkej diaľky. V závere zápasu kozmeticky upravila skóre Janegová. Pruské vyhralo piaty semifinálový duel 7:5 a postúpilo do finále, kde si zmeria sily so silným výberom Nemšovej.

Vladimír Gábor (Tréner Pruského):"Do zápasu sme vstúpili veľmi zle, prvých desať minút sme nehrali dobre a vďaka tomu, sme aj inkasovali. Našťastie prišli rýchle góly a vedenia na našej strane. Druhá tretina bola v našej réžii, aj keď sme nevyužili päťminutovú presilovku a v tretej časti sme nespanikárili a vybojovali víťazstvo. Vo finále máme čo Nemšovej vracať, takže máme sa na čo tešiť."
Vladimír Buch (Tréner Nitry):"O zlý výsledok sme sa postarali sami, po chybách našich hráčok, aj napriek tomu, že sme hráčky na to upozorňovali. Pruské bolo v tomto stretnutí lepším celkom a zaslúžene vyhral. Hlavne mal väčšiu chuť zvíťaziť, naše dievčatá začali mať túto chuť asi až v tretej tretine."