Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

Napísal: Ivana Repatá Kategória: zex
Uverejnené 12. apríl 2013 Prečítané: 1783x

Florbal-Nemsova-Pruske-web 011V piatok 12.4. pokračovalo finále play-off ZEX vo florbale. Dievčatá ŠK98 Pruské privítali na palubovke MŠH v Dubnici nad Váhom hráčky NTS FK-ZŠ Nemšová.

ŠK 98 Pruské - NTS FK-ZŠ Nemšová 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - séria 2:1

Góly a asistencie: 39. Petrovská (Hrehušová), 53. Do.Florišová, Presilovky: 3/0 - 2/0, Rozhodovali: Tomáš - Cíbik, Diváci: 410

Zostavy:

Pruské: Letková – Hlaváčová, M.Šponiarová ("C"), Mončeková, Trošková, Hrehušová, Do.Florišová, Da.Florišová, V.Dobrodejová, Z.Šponiarová, L.Dobrodejová, Petrovská, Blašková, Reseková, Bachorcová.

Nemšová: Hôrková – A.Ďuríková, Remová, Tydlačková, Melišová, Bobotová, Zderková, Rabšíková, Maradíková, Strapková, Sádecká, Izraelová ("C"), Štefková, Gáliková, Haljaková, V.Ďuríková, Tokárová.

DUBNICA N/V - Dramatická finálová séria sa za stavu 1:1 presunula do Dubnice, kde sa v piatok, 12.4. odohrala jej tretia epizóda. Už od začiatku bolo jasné, že tímy budú hrať takticky, zodpovedne a s plným nasadením. Obraz hry to potvrdzoval. Po tridsiatich sekundách prišla prvá šanca, Michaela Šponiarová ale neusmernila skackavú loptu do siete. V 5. minúte mala veľkú príležitosť na gól Gáliková, ktorá si nabehla pred bránu, položila si brankárku, no tá ju napokon vychytala v páde - nohou loptičku vykopla. Kapitánka Šponiarová sa nechala v 7. minúte vylúčiť, hostky poriadne tlačili, no obrana Pruského pracovala lepšie - všetky šance zmarila. Gól mohol padnúť v 15. minúte, v prečíslení 2 na 1 sa ale Izrealová nepresadila, trafila totiž iba gólmanku. Vylúčenie Hlaváčovej z 18. minúty hráčky Nemšovej taktiež nepotrestali, po prvej tretine bol stav rovnaký ako na začiatku, 0:0.

V druhej tretine mohlo 410 divákov sledovať podobný florbal ako v prvej časti. Prostredné dejstvo bolo bohaté na šance na oboch stranách. Azda najaktívnejšia, čo sa týka streľby, bola Klaudia Petrovská, ktorá mohla skóre otvoriť v 22. minúte, no Hôrková ju skvelo vychytala. O necelú minútu sa situácia do bodky zopakovala, opäť vynikajúci zákrok zmaril gól. Mončeková a ani Izraelová neprekonali brankárky. Zuzana Šponiarová sa v 32. minúte obtočila okolo bránky, loptičku však z bránkovej čiary vytiahla gólmanka Hôrková. V 39. minúte sa to však Petrovskej už podarilo. Tvrdá strela z pravého krídla skončila v sieti, po druhej tretine vyhrávali Pruštianky najtesnejším rozdielom 1:0.

V treťom dejstve sa snažili Pruštianky navýšiť svoj náskok, naopak, Nemšovčanky sa do zápasu chceli vrátiť. Veľké šance mali Dominika Florišová i Janka Trošková, no Hôrková bola proti. Maradíkova pálila v 51. minúte, zvonila žrď a vyrovnanie teda neprišlo. Väčšia herná pohoda bola však na hokejkách domácich hráčok, čo dokázali druhým gólom v 53. minúte, keď sa Dominika Florišová trafila presne do šibenice. Hráčky Nemšovej sa už nedokázali vrátiť do zápasu, situáciu si sťažili vylúčením Izraelovej. Po dramatickom zápase vyhrali Pruštianky 2:0 a získali prvý mečbal!

„Dnes to bol naozaj klasický bojovný play-off zápas, my sme však bojovali od začiatku až do konca, myslím si, že sme boli o niečo lepší a som rád, že sme vyhrali“, stručne zhodnotil zápas tréner Pruského, Vladimír Gábor. Na adresu rozhodcov padlo niekoľko pochybností: „V zápase bolo viacero sporných hodnotení, niektoré boli bez povšimnutia, no my sme to ustrážili a som spokojný s hrou. Teraz nás čaká deň voľna, dnes sme ku koncu hrali na dva útoky, dievčatá sú unavené a tento oddych nám pomôže.“ Čo sa týka taktiky bol tréner Pruského stručný: „Dnešná taktika nám vyšla, my sa
budeme snažiť v nej pokračovať.“

„Pred zápasom sme si povedali, že sa budeme viac tlačiť, napádať rozohrávky, hrali sme aktívne a celkom sa nám v tejto hernej činnosti darilo“, zhodnotila výkon svojej formácie strelkyňa gólu Klaudia Petrovská. „Nemšovú viackrát podržala gólmanka Hôrková, ktorá je veľmi dobrá brankárka, no napokon sme na ňu našli recept“, vyjadrila sa Petrovská na adresu brankárky Nemšovej. „Teraz
vďaka voľnému dňu zregenerujeme sily, dáme saunu a na nedeľu sa pripravíme. Budeme sa snažiť hrať našu hru a ňou sa poďakovať nášmu skvelému fanklubu. Ide predsa len o posledný domáci zápas v sezóne.“

Finále ZEX pokračuje v nedeľu, o 15:00 v MŠH Dubnica nad Váhom.