Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

onlajny-logo-transparent

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Administrator Kategória: zex
Uverejnené 14. apríl 2013 Prečítané: 2057x
Vytlačiť

Florbal-Pruse-Final 001ŠK 98 Pruské - NTS FK-ZŠ Nemšová 6:1 (2:0,3:1, 1:0) - konečný stav série 3:1
Góly a asistencie: 13. Z.Šponiarová, 17. Reseková (Z.Šponiarová), 25. M.Šponiarová (Do.Florišová), 28. L.Dobrodejová (Blašková), 34. Petrovská (Z.Šponiarová), 45. Z.Šponiarová (Hlaváčová) – 37. Izraelová (Sádecká)
Presilovky: 3/1 - 3/0, ČK: 59. Zderková, Rozhodovali: Tomáš - Cíbik, Diváci: 440

 

Zostavy:
Pruské: Letková – Hlaváčová, M.Šponiarová ("C"), Mončeková, Trošková, Hrehušová, Do.Florišová, Da. Florišová, V.Dobrodejová, Z.Šponiarová, L.Dobrodejová, Petrovská, Blašková, Reseková, Bachorcová, L. Florišová.
Nemšová: Hôrková – A.Ďuríková, Remová, Tydlačková, Melišová, Bobotová, Zderková, Maradíková, Strapková, Sádecká, Izraelová ("C"), Štefulová, Gáliková, V.Ďuríková, Tokárová, Malichová.

DUBNICA N/V - Po dennej pauze pokračovala v MŠH v Dubnici nad Váhom finálová séria za stavu 2:1. Prušťanky mali mečbal a ten chceli pochopiteľne využiť. Stretnutie začalo naozaj aktívne. Prvá desaťminútovka prvej tretiny patrila viac-menej Nemšovankam, ktoré sa snažili vypracovať si náskok. Tydlačková v 3. minúte spálila veľkú šancu, Izraelová o tri minúty takisto mierila vedľa. V 10. minúte dostala Gáliková na krídlo ideálnu prihrávku, no z prvej trafila iba pripravenú gólmanku Letkovú. Potom sa hra viac vyrovnala, Prušťanky začali viac napádať a útočiť a ihneď z toho rezultoval úvodný gól stretnutia. Dve strely Zuzany Šponiarovej v 13. minúte sa najprv do siete nezmestili, ale do tretice sa to už hráčke Pruského podarilo - 1:0. V 17. minúte vyskúšala strelu z veľkej diaľky Reseková a oplatilo sa, Pruské viedlo už 2:0. V poslednej minúte prvého dejstva mali šance Petrovská s Hrehušovou, ktoré nepremenili prečíslenie. Ďuríková švihom trafila Letkovú iba do masky. Po prvej tretine svietil na ukazovateli skóre stav 2:0 pre Pruské.

V druhej tretine pokračovali Prušťanky vo svojom útočnom nasadení. Už v druhej minúte dostala Veronika Dobrodejová ideálnu prihrávku do behu, ale z prvej netrafila presne. V 25. minúte navýšila na 3:0 pre Pruské kapitánka Michaela Šponiarová. V 28. minúte prekonala gólmanku Blašková, no loptička sa zastavila v bránkovisku. Včas dobehla Lenka Dobrodejová a upratala ju do siete. V 34. minúte potrestali vylúčenie Izraelovej gólom, o ktorý sa postarala Klaudia Petrovská. Jej zakončenie si tečovali Nemšovanky do vlastnej siete. Tri minúty pred koncom tretiny prepadla Letkovej strela do brány - 5:1. V poslednej minúte mala šancu ešte Petrovská, ale tá si nepripísala druhý gól v zápase. Druhú tretinu vyhrali Prušťanky 3:1.

Úvod tretej tretiny patril domácim hráčkam, ktoré mali k dipozícii ešte polovicu presilovky. Sily sa ale vyrovnali po vylúčení Troškovej. V 45. minúte Zuzana Šponiarová rutinérsky vymietla pavučiny Hôrkovej brány - 6:1. Po tomto góle hrala Nemšová už absolútny vabank, museli totiž doháňať päť gólové manko. Nemšovanky sa všemožne snažili vrátiť do zápasu, Sádecká v 46. nepresne pálila, Gáliková neprekonala ležiacu Letkovú. Pruské začalo hrať na obranu a celkom účinne. V 59. minúte dostala vynervovaná Zderková červenú kartu za protesty a domáce hráčky si už náskok ustrážili. Po hladkej výhre 6:1 sa Pruské stalo víťazom ZEX 2012/2013 a obhájilo titul z minulého roku!

Reakcia trénera Pruského, Vladimíra Gábora na zisk titulu:
"Sú to neuveriteľné emócie, možno si to ešte ani v hlavách neuvedomujeme, čo sme dokázali, ale myslím, že tá najväčšia radosť ešte len príde." Dnešná taktika takisto ako piatková fungovala do bodky, verili by ste, že bude mať zápas taký hladký priebeh? "Počítať som s tým rozhodne nemohol, ale dúfal som, bolo vidieť, že Nemšová sa trápi v koncovke a nám to tam padá. Po druhej tretine som už veril, že vyhráme." Nemšová hrala absolútny vabank, musela v tretej tretine doháňať päťgólové manko: "Ku koncu sme sa už nesnažili útočiť, Nemšová hrala vysoko, snažili sme sa nespraviť chybu a nedostať gól." Teraz budú pochopiteľne nasledovať oslavy: "Určite, v Pruskom, v našom podniku budú veľké oslavy, uvidíme do kedy."

Ivana Hrehušová (ŠK98 Pruské): "Pocity sú neopísateľné, panuje veľká radosť, proste krásny darček k 20. narodeninám. (smiech) Takýto priebeh sme nečakali, čakali sme, že Nemšová pôjde viac do zápasu, hrala s nožom na krku, no my sme využívali šance, obrana fungovala perfektne a podržala nás i brankárka. Sme spokojné s našou hrou. Tréner to na konci stiahol na dva útoky, jedna sa vždy snažila napádať, snažili sme sa udržať loptičku na hokejkách a nedostať gól. Poctivo sme bránili. Teraz nasledujú veľké oslavy, ideme do Pruského, ideme si užívať zisk titulu."

Klaudia Petrovská (ŠK98 Pruské): "Perfektné neuveriteľné pocity, je to moje prvé zlato, na tento moment som čakala 7 rokov čo hrám floorbal, práve preto som prestúpila do ŠK98. Podarilo sa to a som naozaj šťastná. Veľmi nás podržali fanúšikovia, máme určite najlepší fanklub na Slovensku, bol to náš šiesty hráč na ihrisku a za tom patrí veľká vďaka. Určite je čo oslavovať, zajtra škola nehrozí."

Viac info, ako aj video rozhovor + hodnotenie aj Nemšovej už čoskoro.

CELÁ FOTOGALÉRIA TU (Fotky budú postupne pribúdať)

Autor: Peter Marienka, foto: Tomáš Batiz, Ján Csillag, Fazuľka

Najbližšie kolo ZEX